SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Smysl v práci

Třetinu života prospíme, druhou třetinu trávíme v práci, nebo ve škole, zbytek máme pro sebe, rodinu a přátele. Třetina života už je dost času na to, abychom dělali práci, která nám nedává smysl.

Pachatel se vrací na místo činu

Pachatel se vrací na místo činu

Píše se březen 1991, je mi krásných 18, vystupuji z autobusu v jihočeské vesničce Němčice a mířím do čerstvě otevřeného komunitního centra pro drogově závislé SANANIM. Se spolužákem vyrážíme za doktorkou Martinou Těmínovou. Na náš vůbec první novinový rozhovor. A také jsme prvními „novináři“, kteří do SANANIMu vyjeli na reportáž. Střih. Je březen 2023 a já po 32 letech vystupuji z metra v pražských Stodůlkách, abych se za chvíli ocitl v pražské základně SANANIMu. „Máte tu klienta,“ přivádí mě k doktorce Těmínové dáma, kterou potkávám u vchodu.

2. 5. 2023

I vaše chalupa po babičce může být památkou

I vaše chalupa po babičce může být památkou

Kdysi pracoval jako úředník na pražském magistrátu. Práce ho bavila, pozice úředníka už méně. A navíc ho to táhlo z metropole zpět do rodného města na jihu Čech. Jenže se nedostal na vyhlédnuté místo v nově vznikající neziskové organizaci a tak si Aleš Kozák založil vlastní. Dnes obecně prospěšná společnost Institut pro památky a kulturu mapuje historicky zajímavé české nemovitosti, pomáhá s jejich ochranou, šíří osvětu a taky zaměstnává desítku handicapovaných.

7. 9. 2022

Smysl má taková práce, o které chceš druhým povídat i v hospodě

Smysl má taková práce, o které chceš druhým povídat i v hospodě

Mirek Čepický strávil osm let v pozici tiskového mluvčího a ředitele komunikace Vodafonu, aby jednoho dne učinil radikální rozhodnutí opustit jistoty velké známé korporace a postavil se na vlastní nohy. Od té doby mj. připravil neuvěřitelnou knihu historie české gramofonové firmy z Loděnice, snaží se zviditelnit aktivity Nadace rodiny Vlčkových na podporu rodin s nevyléčitelně nemocnými dětmi, a jak sám přiznává, krom toho taky „prodělal gatě“ na vydávání dětského časopisu.

18. 2. 2022

1 2 3 4 Další strana

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.