SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Upeč třeba chleba…

Už před rokem se zde objevil příspěvek o Vánočním Scio jarmarku a po posledních Vánocích už můžeme říct, že se z něj stala opravdová tradice, která baví i pomáhá.

Nápad pořádat Vánoční jarmark, tedy prodej všemožných produktů domácí výroby, se zrodil v roce 2019. Scio je totiž plné šikovných lidí, kteří vedle své práce mají mnoho rozmanitých koníčků – zahradničí, vaří a zavařují, pletou a háčkují, pracují se dřevem, vyrábějí dekorace nebo se věnují nějakému jinému kutilství. A Vánoční jarmark je příležitost, jak všechny ty zavařeniny, pletené výrobky, vyřezávané misky a lžíce, „bomby“ do koupele, levandulové pytlíčky, dekorace a další vlastní výtvory nabídnout ostatním a výtěžek z prodeje následně věnovat na dobrou věc. O Vánocích 2021 se podařilo vybrat krásných 7600 Kč, které stejně jako loni putují na účet útulku Na konci světa. A ti z nás, kteří si z nabídky vybrali poukaz na Eliščin luxusní domácí chleba, si už na něm pochutnávají. Na chlebu samozřejmě.

Bohuslav Bohuněk

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.