SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Články a magazín Perpetuum

Ve vzdělávání sledujeme a prosazujeme nejnovější trendy. V našem online magazínu Perpetuum. cz a několika tematických blozích pravidelně publikujeme vlastní texty. S pomocí našeho výzkum Scio Research usilujeme o prohlubování porozumění procesu učení tak, abychom dokázali děti lépe připravovat na budoucnost.

Má smysl vybírat školu podle „top“ žebříčků? 

Má smysl vybírat školu podle „top“ žebříčků? 

Univerzita

Výběr školy, ať už střední, či vysoké, může být stresovou záležitostí, tím spíš, pokud je naším cílem vybrat tu „nejlepší“. Na internetu najdeme řadu žebříčků, které školy srovnávají a říkají nám, které jsou právě ty „top“. Jenže podle čeho je poznáme? Máme dát na subjektivní pocit nebo se řídit objektivními metrikami žebříčků? A jsou vůbec objektivní?

15. 5. 2024

Jak vznikají „sciotesty“? Za jejich vývojem stojí unikátní know-how

Jak vznikají „sciotesty“? Za jejich vývojem stojí unikátní know-how Univerzita

Za profesionálně připraveným testem stojí teorie i metodika. Scio se vytvářením testů a realizací zkoušek zabývá už téměř 30 let. Díky tomu má výhodu i ScioLink, moderní nástroj od Scio pro online testování. K dispozici totiž má prověřené know-how těch nejlepších specialistů v Česku. Seznamte se s důležitými pojmy, které s měřením výsledků vzdělávání (tzv. Educational Assessment nebo také Educational Measurement) souvisejí.

9. 5. 2024

Nahlédněte na fakultu, kde to žije pohybem

Nahlédněte na fakultu, kde to žije pohybem Univerzita

Na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze se snaží, aby studium bylo co nejvíce propojeno s profesním uplatněním absolventů. „Ve všech našich oborech se snažíme o maximální propojení s praxí a její začlenění do výuky, a to v rámci přípravy jednak tělovýchovných pedagogů jako jsou trenéři, učitelé, tak i sportovních manažerů a zdravotníků,“ říká Vladimír Hojka, proděkan pro studijní záležitosti. 

17. 4. 2024

Fakulta sociálních věd vybudovala v Jinonicích jeden z nejmodernějších univerzitních areálů

Fakulta sociálních věd vybudovala v Jinonicích jeden z nejmodernějších univerzitních areálů Univerzita

Na konci loňského roku dokončila Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy dostavbu a rekonstrukci původního fakultního areálu v Jinonicích. Sídlí zde tři z pěti fakultních institutů a přesune se sem i děkanát, který dosud sídlí v centru Prahy. Studenti najdou v Jinonicích jeden z nejmodernějších a nejlépe vybavených univerzitních areálů včetně knihovny s nočním provozem, který minimálně v pražských podmínkách nemá konkurenci. O realizaci projektu jsme si povídali s proděkanem pro rozvoj FSV UK Davidem Emlerem.

4. 4. 2024

Sejdeme se na pikniku aneb Jak zapojit rodiče do škol a procesu učení 

Sejdeme se na pikniku aneb Jak zapojit rodiče do škol a procesu učení  Škola

Je známo, že zapojení rodičů do školního prostředí a procesu učení jejich dětí má velmi pozitivní vliv a vede k lepším výsledkům pro studenty všech věkových kategorií. Jak pro Perpetuum ve svém komentáři popisuje Čechoaustralanka Zuzana Tascas, učitelé a školy v Austrálii podporují zapojení rodičů mnoha různými způsoby a vždy se chovají jako rovnocenní partneři.

12. 3. 2024

Žáci devátých tříd mají reálná očekávání v tom, co chtějí studovat

Žáci devátých tříd mají reálná očekávání v tom, co chtějí studovat Škola

Žáci devátých tříd už si podali přihlášky k dalšímu studiu a nyní jsme v mezičase finišujících příprav na přijímačky. Pokud si své přihlášky podali v souladu s tím, co tvrdili na podzim v dotazování Scio, pak by celý proces mohl proběhnout velice hladce. Z testování bezmála 22 tisíc deváťáků totiž vyplynulo, že nejúspěšnější řešitelé úloh z češtiny a matematiky se hlásí na gymnázia, nejslabší na učební obory, průměrní řešitelé pak volí ostatní typy středních škol.

27. 2. 2024

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.