SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Články a magazín Perpetuum

Ve vzdělávání sledujeme a prosazujeme nejnovější trendy. V našem online magazínu Perpetuum. cz a několika tematických blozích pravidelně publikujeme vlastní texty. S pomocí našeho výzkum Scio Research usilujeme o prohlubování porozumění procesu učení tak, abychom dokázali děti lépe připravovat na budoucnost.

Neptejte se, co AI může udělat pro vás, ale co vy spolu s AI můžete udělat pro děti

Neptejte se, co AI může udělat pro vás, ale co vy spolu s AI můžete udělat pro děti

AI

Minulý týden jsem mluvil s jedním svým známým, který teď řediteluje na venkovské základce. Pochopitelně řeč přišla také na umělou inteligenci a na její místo ve školách. Rozhovor se hodně točil kolem toho, zda a jak může AI učitelům ulehčit práci. Něco se mi na té naší diskusi nezdálo. Jakoby mě tlačily o číslo menší boty a nemohl jsem si je sundat. Když jsem pak šel domů, došlo mi co.

1. 12. 2023

Příprava na test OSP je jako sportovní trénink. Pomůže vám dostat ze sebe maximum

Příprava na test OSP je jako sportovní trénink. Pomůže vám dostat ze sebe maximum Univerzita

Test Obecných studijních předpokladů neboli OSP je pro někoho strašák a nepříjemná překážka na cestě za studiem vysněné vysoké školy. Pro jiného je to naopak vítaný pomocník, který přináší ulehčení přijímaček, protože díky němu odpadne biflování znalostí. Ať už patříte do první, nebo druhé skupiny, budou se vám informace o nejrozšířenějším testu z rodiny Národních srovnávacích zkoušek a užitečné tipy, jak se na něj efektivně připravit, jistě hodit.

27. 11. 2023

Od hudby přes přírodní vědy až k výzkumu stresu na Antarktidě

Od hudby přes přírodní vědy až k výzkumu stresu na Antarktidě Univerzita

Doktorandka oboru antropologie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně Lucie Ráčková projíždí dráhou mladé výzkumnice na plný plyn. Milovnice hudby, která se nakonec našla v přírodních vědách a „zakotvila” u antropologie, se v současné době nejvíce věnuje výzkumu stresu. Účastnila se dokonce expedice na Antarktidu, která pro ni byla transformačním zážitkem.

20. 11. 2023

I geografové mají své dny

I geografové mají své dny Akce

Třetí listopadový týden tradičně patří Dnům geografie. Všechny katedry geografie, mnoho základních či středních škol po celém Česku, ale i další vědecké či odborné instituce si v rámci této akce připravují představení svých výzkumů či zajímavostí. Cílem akce je vyzdvihnout důležitost geografické gramotnosti a vzdělávání v geografii, říká v rozhovoru Jakub Jelen z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

13. 11. 2023

Regulace AI ve vzdělávání? Ano, ale nelze na ni pohlížet jako na univerzální riziko 

Regulace AI ve vzdělávání? Ano, ale nelze na ni pohlížet jako na univerzální riziko  AI

V červnu letošního roku se poslanci Evropského parlamentu shodli na regulaci používání umělé inteligence (AI). Nyní začnou se zeměmi EU jednání o konečné podobě zákona. Cílem je dosáhnout dohody do konce letošního roku. První komplexní zákon o AI na světě, tzv. AI Act, má zajistit lepší podmínky pro rozvoj a využívání této inovativní technologie v Evropě. Předkládaná agenda evropské směrnice o regulaci AI pracuje také s využitím AI v oblasti vzdělávání, které je univerzálně vnímáno jako rizikové, a do této oblasti spadá také e-proctoring, který při svých online zkouškách využívá Scio. „Vše, co se označuje jako proctoring, aktuální úprava hází do jednoho pytle a označuje za rizikové. Nereflektuje, že existují různé typy proctoringu,“ říká v rozhovoru Martin Drnek, vedoucí rozvoje platformy pro online testování ScioLink.

6. 11. 2023

I love you mädchen krásné vot éto je ten richtig cit

I love you mädchen krásné vot éto je ten richtig cit Škola

Když jste si měli na prvním stupni základní školy zvolit, který cizí jazyk se budete učit jako první (nebo ho za vás spíše vybrali rodiče), pravděpodobně jste sáhli po angličtině. Není se čemu divit: anglickým jazykem se domluvíte téměř všude na světě, je to jazyk vědy a techniky a řada nejpopulárnějších písniček světa je v ní taky nazpívána. Jinými slovy: využijete ji v osobním i profesním životě. Ale podle čeho si vybrat další jazyk(y)?

4. 10. 2023

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.