SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Národní srovnávací zkoušky

Národní srovnávací zkoušky, které Scio organizuje 7x ročně na desítkách míst v ČR a SR i v online podobě.

Scio organizuje několikrát do roka Národní srovnávací zkoušky (NSZ). Ty se konají na desítkách míst po celé České i Slovenské republice a alternativně také v online podobě. V současnosti nahrazují nebo doplňují přijímačky na více než 80 fakult vysokých škol. Zároveň také Scio vyvíjí profesionální testy z několika předmětů včetně testů připravených na míru fakultám, a to ve třech jazykových mutacích: čeština, slovenština a angličtina.

Národní srovnávací zkoušky se přizpůsobí požadavkům fakulty

  • Využitelné pro všechny typy fakult (humanitní, ekonomické, technické, lékařské…). 
  • Kvalitní a férové zkoušky vycházející z obdobných modelů používaných v zahraničí.
  • Poskytují spolehlivou a objektivní informaci o předpokladech k vysokoškolskému studiu a znalostech testovaného předmětu. 
  • Různé modely využití v přijímacím řízení: povinné / nepovinné (alternativa ke stávajícímu modelu přijímaček) / další možnosti využití. 


Možnosti využití NSZ v přijímacím řízení

NSZ povinné pro všechny uchazeče:

  • Vhodné zejména pro fakulty s převisem poptávky. Fakulta vlastní přijímací zkoušky neorganizuje, nahrazuje je zcela nebo částečně výsledkem NSZ. 
  • Pro fakultu tento model znamená úsporu práce (nákladů) a starostí za současné garance kvality přijatých (parametry profesionálně připravených testů zvyšují přesnost výběru a omezují vliv náhody) a omezení rizika (nižší počet žádostí o přezkum). 
  • Pro uchazeče je výhodou možnost volby termínu, místa konání, možnost zkoušku opakovat.

NSZ jako alternativní cesta k přijetí:

  • Model částečného využití je vhodný pro jakékoliv fakulty včetně fakult s nedostatkem uchazečů o studium. Tento model umožňuje přijetí uchazečů tím, že NSZ fakulta uvede v podmínkách přijímacího řízení jako jedno z možných kritérií pro přijetí.
  • Stávající podmínky přijímacího řízení se nemusí měnit, NSZ bude jen jednou z možností.

Testy NSZ

Většinu testů vyvíjíme i ve slovenštině. Obecné studijní předpoklady a nově i testy z přírodních věd a matematiky nabízíme i v angličtině – například pro vaše zahraniční uchazeče. V případě zájmu o bližší informace týkající se testů a možností jejich přizpůsobení specifickým požadavkům nás prosím kontaktujte.

Potřebujete poradit s výběrem?

Napište nám své telefonní číslo, ozveme se vám a společně vybereme řešení šité na míru vaší škole.

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.