SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Zázraky na počkání, nemožné do 3 dnů

Ve Scio je v současné době cca 7 programátorů. Není to přesné číslo, protože někteří se např. věnují i zpracování a analýzám dat atd. V tomto počtu si nemůžeme dovolit to, co mají velké firmy, tedy mít specialisty na určité fáze vývoje. Každý jsme si tak sám sobě analytikem, architektem, kodérem, testerem, grafikem atd. Má to svoje nevýhody, ale velkou výhodou je, že se spoustu věcí naučíme a umíme si je vykomunikovat přímo se zadavatelem. Případné změny se tak dějí velmi rychle a efektivně, protože nemusí kroužit kolečkem nejrůznějších lidí, ale zpracuje je jeden člověk – ten, který má aplikaci na starosti.

Změna je trvalý stav
S tímto naším heslem jste se možná už setkali v nějakém minulém blogu. Celkem přesně vystihuje to, jak tady pracujeme. Naše aplikace se snažíme neustále vylepšovat a předělávat, aby fungovaly co nejlépe. Je to živý organismus, u kterého probíhá evoluce a není otázkou, jestli nějaká změna nastane, ale kdy nastane. Proto na to stále myslíme a snažíme se o co největší obecnost. Každá věc, kterou uděláme „přesně podle požadavků“ se nám při nejbližší změně vrátí v podobě rozsáhlého refaktoringu. A to nechcete…

Od píky
Protože je v naší firmě spousta otevřených hlav, často se stává, že některou osvítí geniální nápad na nový projekt / službu / aplikaci, která zaručeně spasí svět :). My programátoři z toho máme radost, protože z fáze „předělávání něčeho starého“ se přepnete do módu „vývoj nového projektu“, stanete se pionýry, kterým hned v mozku začnou šrotovat kolečka, jak to udělat, kde co napojit, co znovu použít, jakou novou technologii si vyzkoušet, zkrátka jak ta nová aplikace bude krásná, vymazlená a úžasná!

In nebo Out?
Jako programátoři nemáme svůj kutloch, ve kterém jsme zalezlí a jen paříme hry… Ne, jsme součástí celého projektového studia, slyšíme šrumec z call centra, když některá naše aplikace nefunguje, vidíme vztekajícího se projekťáka, kterému nejdou vystavit faktury z administrace eshopu atd. Jsme IN a jsme za to rádi. Každý požadavek už má naše hlava předkousaný, je za ním příběh a není třeba nás do toho dlouho zasvěcovat. I to jsou věci, které velmi zrychlují vývoj, opravy a řešení problémů.

Práce programátora ve Scio rozhodně není monotónní nebo nudná. Stále máte možnost dělat něco jiného. Můžete si navrhnout databázi, navrhnout architekturu aplikace, udělat grafický návrh, cokoliv, na co si troufnete. Na co ne, pomůže vám s tím kolega, kterého to baví nebo to umí líp. Předělávání je trochu nuda, ale někdy není jiná cesta…

Ale pokud se podaří, že výsledek je ještě lepší, než projekťák očekával, jste pak bohové. A to stojí za to :).

programátor Jarda

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.