SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Volná pracovní doba i práce z domova

Pokud jste někdy pracovali ve státní správě nebo v jedné z těch klasičtějších firem, kde je jasně daný začátek a konec pracovní doby 5 x v týdnu, je pro vás volná pracovní doba trochu překvapivý pojem, se kterým se budete nějaký ten čas sžívat. A taky vás asi bude nějakou chvíli zarážet počet lidí, které třeba ve středu ve Scio napočítáte po příchodu do práce.

Když do Scio nastoupíte, čeká vás stejně jako všude jinde tříměsíční zkušební lhůta. S volnou pracovní dobou vám důvěřujeme hned od začátku, jen první týdny mají větší systém a řád, než je ve Scio obvyklé. Chceme vám vše ukázat, seznámit vás s lidmi ve Scio, předat vám vše potřebné pro vaši práci. Pokud si ale potřebujete ráno zaskočit k doktorovi, odpoledne něco vyřídit na úřadě nebo vystřídat rodinu v hlídání dětí, nebudeme vám bránit. Očekáváme od vás, že si svou práci a čas umíte zorganizovat tak, abyste ji zvládali, a dodržovali to, na čem jsme se domluvili. A pokud narazíte na problém, že nám o něm řeknete a společně ho vyřešíme.

Volná pracovní doba nemá vliv na počet dnů dovolené. Standardně s nástupem získáváte 5 týdnů plus vám ještě nějaké dny přidáme s počtem let, které u nás strávíte. Dovolenou si můžete vybrat kdykoli, kdy chcete, nicméně jsou části roku, kdy projekty vyžadují přítomnost ve Scio a v tu dobu se na dovolené domlouváte s kolegy a s patronem.

Po úspěšné zkušební lhůtě získáte přístup na vzdálenou plochu a tedy i možnost pracovat z domova. Ve Scio máme nepsané pravidlo, že důležité schůzky plánujeme zejména na pondělí, úterý a čtvrtek. Ale pokud je to nutné, nebo máme domluvenou schůzku se zákazníkem, pracuje se bez ohledu na den v týdnu. Dokud vše funguje, práce je hotová, kolegové mají vše, co potřebují, nezáleží nám na tom, odkud kdy a jak jste práci udělali. Důvěřujeme vám, že práci uděláte nejlépe jak umíte a nedává nám smysl, abyste seděli ve Scio, když ji máte hotovou.

Říkáte si, jak to celé může fungovat, když většinu času nevíme, kde naši zaměstnanci jsou?  Využíváme interní systém absencí, kde najdete seznam všech našich zaměstnanců, jejich mobilní čísla a email. Do absencí zapisujeme, jakým způsobem ten den budeme pracovat a kdy zhruba nebudeme k zastižení. Pokud jsme ve Scio, svítí nám ikona monitoru, pokud pracujeme z domova, svítí u našeho jména domeček. Systém je jednoduchý a po letech testování víme, že i funkční. Mimo jiné v něm najdeme i jak dlouho pracujeme ve Scio, počet vybraných a nevybraných dnů dovolené, a také počet kreditů. Co to je a k čemu to slouží? O tom zase příště. 

Eliška Sovová

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.