SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Pohybem ke zdravým (a spokojeným) zaměstnancům

Všichni to známe – snažíme se sportovat, abychom pro své tělo udělali po celém dnu sezení v práci něco prospěšného, a třeba si u toho i vyčistili hlavu. Většinou se tak odhodláme po práci vyrazit do fitka, proběhnout se nebo si zapinkat.

Ale ve Scio je to trošku jinak: jako zaměstnavatel se aktivně snaží zaměstnance ve sportování podporovat různými způsoby. V první řadě máme Multisportku, na kterou nám přispívá a která nám nabízí spoustu možností od posilovny přes badminton až po sauny a bazény.

Pokud to ještě nevíte, tak Scio sídlí v Karlíně kousek od Vltavy a vedou k nám moc pěkné (cyklo)stezky podél řeky. Je tedy vlastně logické, že zaměstnanci do Scio jezdí i na kole, běhají a chodí pěšky, a to nejspíš častěji, než bývá třeba v jiných firmách obvyklé. Máme tu vlastní stojany na kola se zámky, místo na kola ve skladu a sprchu. Není tedy moc nad čím přemýšlet, snad jen nad vlastními výmluvami. Ale já osobně musím říct, že se na těch mých ranních 6,5 km na kole těším a dojedu do práce s úsměvem, který si z tramvaje prostě neodnesu. Mám to navíc krásnou cestou kolem (tou dobou liduprázdného) Pražského hradu, přes Letnou a po náplavce. A taky ani nemusím jet jen na vlastním kole, můžu si půjčit růžové Rekolo, na které mi platí Multisportka, a ještě můžu kromě dvou jízd denně navštívit jedno sportoviště. Paráda! (Rekola se mi zdají jako ideální řešení, pokud se nechcete zabývat tím, co uděláte se svým kolem po práci, když si třeba chcete ještě něco vyřídit, na nákup, anebo když prostě chcete jít do práce v letních šatech, na což horské kolo není zrovna ideální. 

V květnu 2020 bude už 10. ročník akce Do práce na kole, do níž se Scio zapojuje už téměř od začátku a svým zaměstnancům platí celé startovné. Letos budu firemním koordinátorem Do práce na kole už počtvrté a jezdit budu pošesté. Každý rok přibude ve firmě nějaký účastník navíc, z čehož mám pokaždé velkou radost. Už teď se moc těším na květen, jak si budeme ráno s kolegy v týmových tričkách povídat o našich cyklo i peších cestách, anebo se hecovat, abychom vyrazili, i když venku prší. A hlavně – s úsměvem.

No a komu je ekologičtější a zdraví prospěšnější cesta do práce málo, může si v úterý ráno zajít na jógu. Domluvili jsme se s lektorkou Terkou a jednou týdně chodí k nám do Scio, abychom si trochu narovnali záda od počítačů, kompenzovali sedavé zaměstnání a protáhli se. I na to nám Scio kromě poskytnutí samotného prostoru finančně přispívá, protože ví, že když se budeme cítit dobře (fyzicky i psychicky), budeme odvádět lepší práci, budeme efektivnější, kreativnější a hlavně budeme do práce chodit s úsměvem a dobrou náladou. A o tom to ve Scio je.

testařka Kristýna

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.