SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Národní testování

Celorepublikové srovnávací testování. Slouží pro získání kvalitní a nestranné zpětné vazby a porovnání se stovkami škol z celé ČR.

Jak vám projekt pomůže:

Zjistíte aktuální znalosti jednotlivých žáků. Získáte celorepublikové srovnání s ostatními zapojenými školami. Ověříte si studijní potenciál žáků a díky pravidelnému zapojení do Národního testování i jejich relativní posun.

Co obsahuje: 

Testy z českého jazyka, matematiky, angličtiny a obecných studijních předpokladů. Testy pro 3. třídu obsahují navíc klíčové kompetence a člověk a jeho svět a nenabízí test obecných studijních předpokladů. 

Jaké výstupy získáte:

Po ukončení testování získáte přehlednou analytickou zprávu s daty o škole, třídě i jednotlivých žácích. Žáci ve svém profilu naleznou individuální zprávu včetně náhledu vyřešeného testu.

Proč se zapojit:

  • Informace jsou užitečné pro sledování výsledků vzdělávání jednotlivých žáků a jako podklad pro případnou úpravu výuky.
  • Testy vyvíjíme podle aktuální podoby Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání.
  • Při vývoji respektujeme trendy ve vzdělávání a Kritéria hodnocení podmínek, průběhu a výsledků vzdělávání navržených podle ČŠI.
  • Důležitou součástí je i unikátní adaptivní test Aj Scate pro 5.–9. třídy, žáci si ověří, na jaké jazykové úrovni jsou podle Evropského referenčního rámce.
  • Zjistíte, jak si vaše škola stojí v porovnání se školami z celé České republiky.
  • Výsledky využijete ve výročních a autoevaluačních zprávách.
  • Žáci získájí zkušenost s testováním, které v budoucnu uplatní například při přijímacích zkouškách na střední školy.

Vzhledem k charakteru srovnávacích testů nedoporučujeme tyto testy používat jako podklad pro hodnocení žáků, tedy známkování.

FAQ – Informace k národnímu testování


👧🏼👦🏼 6. třída

V rámci testování 6. tříd si začátkem školního roku s žáky ověříte jaké znalosti si osvojili v průběhu vzdělávání na prvním stupni a s jakými znalostmi vstupují na 2. stupeň ZŠ a do nového školního roku.

Ukázky testů

ČJMaOSPAJ Scate

Od 150 Kč Objednat

👩‍🎓👨‍🎓 9. třída

Prostřednictvím testů pro 9. třídy si ověříte, co žáci ovládají a také na čem je třeba ještě zapracovat, než odejdou ze školy. Díky testování žáci porovnají své výsledky s ostatními podle jejich volby budoucí střední školy.

Ukázky testů

ČJMAOSPAJ Scate

Od 150 Kč Objednat

👧🏼👦🏼 3. třída

Testy pro 3. třídy jsou jedním z prvních testování. Hravou a zábavnou formou žáci zjistí, co se již naučili. Své vědomosti mohou porovnat v českém a anglické jazyce, matematice, klíčových kompetencích a člověk a jeho svět. Všechny testy obsahují nahrávku zadání úloh a žáci si ho tak mohou nejen přečíst, ale i poslechnout.

Ukázky testů

ČJMaAJ, ČaJS, KK

270 Kč Objednat

👧🏻👦🏻 5. třída

Testy probíhající ke konci  5. třídy prověří znalost učiva z 1. stupně ZŠ. Výsledky také žákům ukáží, zda mají předpoklady ke studiu víceletého gymnázia.

Ukázky testů

ČJMa, OSPAJ Scate

Od 150 Kč Objednat

💁‍♀️💁‍♂️ 7. třída

Prostřednictvím testů pro 7. třídy získáte přehled, jak žáci zvládli předcházející vzdělávací obsah a jaké znalosti ovládají v polovině 2. stupně ZŠ.

Ukázky testů

ČJMaOSPAJ Scate

Od 150 Kč Objednat

Potřebujete poradit s výběrem?

Napište nám své telefonní číslo, ozveme se vám a společně vybereme řešení šité na míru vaší škole.

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.