SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Lidé ve Scio: Vývojářka testů Lenka

I když jsem ve Scio již čtrnáctý rok, pořád mi některé aspekty našeho firemního života připadají skvělé a zdaleka ne samozřejmé. Možná je to tím, že jsem předtím pracovala osm let ve velkém státním úřadě, kde velkým výdobytkem tehdy byla plovoucí pracovní doba, ale svých 8,5 hodiny si tam stejně musel každý odsedět bez ohledu na to, kolik měl zrovna práce. Volná pracovní doba a homeoffice podle vlastní úvahy a potřeb se vedle toho jeví skoro jako scifi.

Na úřadě se „nahoře“ zpracovaly směrnice a lidem se daly na vědomí. Ve Sciu si pravidla určujeme na základě široké diskuse napříč firmou. Kdo má zájem, určitě dostane prostor se k věci vyjádřit. To se týká i pravidel pro hodnocení a odměňování pracovníků.

Největším impulsem pro změnu pro mě ale kdysi bylo to, že jsem se cítila dlouhodobě nevyužitá. V pracovní době jsem se alespoň snažila učit cizí jazyky. V delším horizontu to ale nefungovalo. Náhodně jsem pak potkala inzerát firmy Scio se sloganem Myslete hlavou!, odpověděla jsem na něj, vybrali mě a od té doby se nevyužitá rozhodně necítím. Práci mi nikdo nepřiděluje, z toho, co je potřeba udělat v naplánovaných projektech, si sama můžu říct, co bych chtěla dělat, případné nepopulární činnosti si po dohodě nějak rozdělíme.

Je skvělé, že když mi po dvou třech letech práce začne připadat jednotvárná, můžu se pustit do úplně jiné činnosti. Pokud na ní nemám příslušné know how, firma mě podpoří, abych si ho doplnila.  Postupně jsem si už vyzkoušela zpracování a analýzu dat, vedení projektu i vývoj testů.

Posledních několik let se starám o vývoj testů z matematiky a obecných studijních předpokladů pro základní a střední školy. Znamená to především komunikaci s týmem externích kolegů, kteří úlohy vymýšlejí a oponují, a péči o úlohy v naší aplikaci. Ve škole mě vždycky nejvíc bavilo počítat příklady a řešit různé hádanky a úlohy. Nikdy by mě ale nenapadlo, že to můžu mít jako pracovní náplň. Všechny připravované testy je totiž potřeba před zveřejněním zkontrolovat a přeřešit  :-).

Nejlepší na Scio jsou ale lidi, co v něm pracují. Panují tu velmi vstřícné vztahy, jsme jako velká rodina.

Lenka Macháčková

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.