SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Lidé ve Scio: Nová patronka Veronika

V managementu Scio se můžete ocitnout poměrně snadno. Když přesvědčíte Ondřeje Šteffla o svých dovednostech a celé firmě představíte smysluplný návrh na řízení daného studia, tak to může být rychlé. Před týdnem se novou patronkou jednoho ze studií stala Veronika Nováková. 

Jaká ve Scio vede cesta do managementu? V čem se to liší od běžných firem?

Cesta do managementu Scio vedla konkrétně u mě především hodně nečekaně. Poštěstilo se mi tam jít z pozice tiskové mluvčí, tedy nikoliv z manažerského místa „nižší“ úrovně. Možnost posunout se do managementu Scio je otevřena naprosto komukoliv. Je to možné z jakékoliv pozice. Stačí když projeví daný člověk zájem, což představuje skutečně obrovskou výzvu a příležitost, která se v běžných firmách určitě nenabízí.

V čem je jiná pozice „šéfa“ ve svobodné firmě?

Nejsem si jistá, zda jsem po ani ne týdnu v pozici „šéfa“  kompetentní odpovídat. Věřím, že jiné je to především v tom, že patroni ve Scio „nešéfují“ v klasickém slova smyslu. Spíše ostražitě bdí nad optimálním fungování byznysu i mezilidské stránky. Obojí je ve Scio stejně důležité a věřím, že jsme všichni za jedno, že „lidi“ ve Sciu jsou to nejcennější, co máme.

Jak ty vnímáš smysl v práci ve Sciu?

Práce ve Scio mi dává smysl ve všech jeho ohledech, ať už se jedná o naše poslání měnit svět vzdělávání, a nebo přímo spolupráce s kolegy. Je skvělé a zároveň motivující vědět, že jste se všemi „na jedné lodi“ a všichni dávají do práce stejné množství energie jako vy. To, že se vám pravidelně děje, že se do práce těšíte, prostě smysl dává, ať už chcete nebo ne.

Přijde ti v něčem firemní kultura Scia specifická? V čem nejvíce?

Firemní kultura Scio je naprosto výjimečná a je těžké ji načrtnout v pár větách. Dlouholeté úspěšné fungování firmy stojí hlavně na autonomním rozhodování, zodpovědnosti a samostatnosti všech zaměstnanců. V práci nemusíme sedět od 9 do 5, a mzda se tak nevyplácí za čas strávený na jednom místě, ale za vykonanou práci. Ve Scio rozvíjíme prostředí, kde si lidi věří, kde svobodně vytvářejí a vedou smysluplné projekty. Podporujeme vnitřní motivaci zaměstnanců, jejich aktivní účast na firemním dění a odpovědnost jak za výsledky své práce, tak za výsledky projektů, na nichž pracují. Každý je zainteresován na hospodářském výsledku Scio podílem na zisku, a to způsobem, který je upřesněn na začátku každého firemního roku.

Co jsi si ve Sciu na první pohled zamilovala a s čím se naopak těžko sžívá?

Na první pohled se člověk musí zamilovat do Martinky na recepci :-)

Ve Scio si nejvíce cením variability a možností toho, čemu se člověk může věnovat. Je skvělé, že původní projekťák se může stát programátorem, markeťákem, a nebo klidně patronem. Svoboda tu jednoduše prolíná naprosto ve všem.

Občas se mi těžko sžívá s pravidelnými svačinkami, které čekají na baru v kuchyňce. Odolávat pravidelně dortům a chlebíčkům je někdy nadlidský výkon :-).

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.