SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Home office nejen za časů koronaviru

Ve Scio pracuji více než 8 let, v pozici patrona (což obnáší podíl na vedení firmy a vedení skvělého týmu lidí, kteří mají na starosti projekty pro školy) jsem dva roky. V lednu jsem zjistila, že mě čeká operace páteře, v půlce února nastoupila do Motola a zjistila, že bude ještě jedna. Předpoklad rekonvalescence – 6 měsíců. 5. den od operace jsem se ocitla doma. S berlemi, zákazem sezení, na vyvýšené posteli jak princezna na hrášku. Co teď?

Naštěstí pro mě (a mou workoholickou duši) není home office pro Scio nový pojem. Umožňujeme ho každému po skončení zkušební doby. Je založený na důvěře, není časově omezený pracovní dobou (kterou ve Scio nemáme) ani konkrétními dny. Díky tomu jsem do práce naskočila 6. den od operace a postupně se začala zapojovat do pracovních schůzek přes Hangouts. Z počátku jsme si na to zvykali všichni. Bylo pravidlem, že se na důležité schůzky potkáváme naživo. Být jediným vzdáleně připojeným člověkem vyžadovalo trpělivost a ne vždy se mi podařilo do diskuze vstoupit ve chvíli, kdy jsem do ní vstoupit chtěla. Řada kolegů za mnou jezdila, občas se pracovalo z „detašovaného pracoviště“ ode mě ze Sedlce, konaly se u nás i strategické porady. To se ale rychle změnilo s nástupem koronaviru.

Aktuálně pracujeme z domova přes vzdálené připojení téměř všichni. Díky již dříve nastaveným pravidlům a zkušenostem s home officem se Scio nezastavilo, spíš naopak. Ze dne na den začaly probíhat všechny naše schůzky telefonicky, přes různé messengery nebo prostřednictvím Hangouts Meet. Vyzkoušeli jsme si vzdáleně tvorbu nového webu ucimesedoma.cz, realizaci Přijímaček nanečisto online, spustili jsme pravidelný stream nejen pro ScioŠkoly, pravidelně řešíme aktuální stav firmy i možnosti realizace Národních srovnávacích zkoušek online. Nic z toho by se neobešlo bez lidí, na které se můžeme spolehnout a kteří cítí zodpovědnost za to, co dělají. Bez ohledu na to, odkud zrovna pracují.

Těžko říct, jak dlouho koronavirová krize a s ní související opatření potrvají. Ale jedno je jisté – s dobrými lidmi, kteří v práci nevidí jen práci, se aktuální situace zvládá lépe. Díky jim za to.

Eliška Sovová

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.