SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Uchazeči se specifickými nároky

Naší snahou je vyjít vstříc také všem uchazečům se specifickými nároky

Chceme pomoci uchazečům nevidomým a slabozrakým, neslyšícím a nedoslýchavým, uchazečům s pohybovým hendikepem, případně jinak postiženým a uchazečům se specifickými poruchami učení. Spolupracujeme s odbornými pracovišti, která se na takovou pomoc specializují.

Uchazeči se specifickými nároky mohou NSZ vykonat přímo na těchto pracovištích. Absolvují stejný test ve stejném termínu jako všichni ostatní uchazeči. Podle daného hendikepu je zadání testu modifikováno do podoby, aby s ním uchazeč mohl pracovat. Také samotný průběh zkoušky je přizpůsoben danému hendikepu.


Místa a termíny konání

Místo konání zkoušky, stejně jako termín konání zkoušky, si zvolíte v průběhu samotné přihlášky k NSZ, jejíž součástí je i možnost požádat o specifické podmínky. Uchazeči se specifickými nároky se mohou přihlásit ke všem oficiálním termínům zkoušek. Registrační poplatek za prezenční zkoušku se automaticky sníží na nižší cenu odpovídající online formě. 

Termín nanečisto probíhá pouze v online podobě. U tohoto termínu není možné zajistit úpravy pro uchazeče se specifickými nároky. 

Termín 16. 1. 2024 probíhá pouze v online podobě. V případě, že jste s námi online zkoušku ještě neabsolvovali a jste uchazeč se závažným omezením, prosím kontaktujte nás, zda jsme schopni pro vás zkoušku 16. 1. zajistit. V případě, že to nebude možné, nabídneme vám nejbližší prezenční termín, případně vám za zaplacenou zkoušku vrátíme peníze.


Přihláška a pozvánka

K NSZ se můžete přihlásit po kliknutí na odkaz "Přihlásit", případně telefonicky na čísle 234 705 555.

Pro dodatečný termín NSZ 8. 8. 2023 nám o svých specifických potřebách dejte vědět emailem na scio@scio.cz nejpozději do 25. 7. 2023. Do tohoto data také zašlete aktuální a platné podklady z pedagogicko-psychologické poradny nebo od lékaře (formulář vyhotovený pro maturitní zkoušku od CERMATu zasílat nelze, není dostačující), na základě kterých bude možné stanovit úpravy zkoušek. 

V týdnu před zkouškou obdržíte e-mailem pozvánku ke zkouškám (bude také dostupná v osobním profilu na ww.scio.cz/nsz). V pozvánce bude uvedeno místo konání zkoušky, termín a čas a veškeré informace potřebné pro její vykonání. Úprava podmínek je možná jen pro zkoušky, ke kterým se přihlásíte ve standardním termínu pro registraci.

Posouzení zdravotní dokumentace provádí Scio ve spolupráci se Střediskem pro pomoc uchazečům se specifickými nároky Teiresiás Brno. Pokud se bude jednat z vaší strany o oprávněné nároky, je možné zkoušky vykonat v centrech pro hendikepované uchazeče v Praze, Brně a Ostravě.