SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Semináře k Národním srovnávacím zkouškám

Národní srovnávací zkoušky (NSZ) jsou významnou součástí přijímacího řízení na vysoké školy. V roce 2022/2023 přijímalo podle NSZ uchazeče bezmála 60 fakult vysokých škol v ČR a další necelé tři desítky na Slovensku.

Národní srovnávací zkoušky každoročně čekají zhruba 28 000 maturantů. Zajistěte jim informace prostřednictvím online seminářů (živý přenos videovýkladu lektora s možností interakce ze strany studentů) zdarma. 

Online seminář k NSZ

NSZ také přinášejí uchazečům řadu výhod a povinností. Abyste s nimi mohli své studenty seznámit, nabízíme všem středním školám v ČR i na Slovensku zdarma informační online seminář k NSZ pro studenty 4. ročníků prostřednictvím Google Meet nebo MS Teams. Seminář trvá zhruba jednu vyučovací hodinu.  

 

  • první část je věnována prezentaci NSZ
  • v druhé je vyhrazen čas ukázce testu Obecných studijních předpokladů
  • v další části mohou studenti položit dotazy k testu OSP, do kterého dostanou před konáním semináře přístup
  • ke konci se studenti krátce dozví možnosti přípravy na NSZ
  • na závěr mohou účastníci využít možnost položit otázku (na mikrofon či prostřednictvím chatu) ke všemu, co je s ohledem na NSZ zajímá 

Reference: "Semináře NSZ proběhly ke spokojenosti studentů, lektor oslovil celkem 78 studentů. Na organizaci a termínech jsme se flexibilně s panem lektorem vždy domluvili, prezentace odborně a srozumitelně vedena. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci." (Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň)

Online seminář Přechod na VŠ

Studentům středních škol tradičně nabízíme také online seminář Přechod na VŠ (přes Google Meet nebo MS Teams), při kterém se dozví, jak vybírat vysokou školu a kde hledat potřebné informace. I tento seminář trvá jednu vyučovací hodinu a jeho realizaci nabízíme zdarma. Je určen primárně studentům 3. ročníků, nejčastěji jej pořádáme v zimních a jarních termínech. V případě zájmu je však možné domluvit i podzimní termín pro studenty 4. ročníků. 

 

  • v první části se studenti seznámí s rozhodujícími faktory pro výběr dalšího studia
  • druhá část je vyhrazena otázce výběru konkrétního oboru studia
  • ke konci se studenti dozvědí informace o tom, kde hledat informace o fakultách
  • v závěru mohou využít možnost položit dotaz (na mikrofon či prostřednictvím chatu) ke všemu, co je s ohledem na přechod na VŠ zajímá

Pro realizaci semináře potřebujete počítač s funkčním připojením k internetuwebkameru (pro možnost snímání třídy), reproduktory mikrofon

Typ semináře, o který máte zájem, preferovaný termín a čas realizace uvedete v přihlašovacím formuláři.

Objednat seminář pro školu zdarma


Na informování uchazečů nám záleží. Kromě seminářů 2x ročně připravujeme a vydáváme tištěný časopis Jak na VŠ, jsme na všech veletrzích pro maturanty, na našich facebookových stránkách pořádáme živá vysílání, v rámci kterých poskytujeme uchazečům praktické tipy a rady, jak zvládnout prezenční i online zkoušky.

V neposlední řadě také několikrát do roka zasíláme výchovným poradcům i dalším zájemcům z řad pedagogů newsletter se souhrnem toho nejdůležitějšího k přijímacím zkouškám na VŠ (NSZ). Projít si v něm můžete i výsledky dotazování studentů a zajímavé informace z našeho online magazínu Perpetuum

Newsletter Prosinec 2023

V případě dotazů k seminářům či zájmu o odběr newsletteru nás můžete kontaktovat na e-mailu: seminare@scio.cz