SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Učitelé získali jednoduchého pomocníka pro využití umělé inteligence ve výuce a při přípravě na ni

Nejužitečnější nástroje pro práci s umělou inteligencí, přesné návody, jak ji využívat ve výuce, praktické tipy a rady od učitelů a další inspiraci přináší bezplatný web ucimsAI.cz. Pomoc zde naleznou jak úplní začátečníci, tak pokročilejší uživatelé AI.

Se začátkem nového školního roku spouští společnost Scio stránky www.ucimsAI.cz, které pomáhají učitelům objevit svět umělé inteligence (AI), nabízejí její praktické využití ve výuce nebo přípravě na ni. Na jednoduchém a přehled webu učitelé najdou konkrétní tipy z praxe (např. jak využívat Chat GPT ve škole; jak si ChatGPT upravit podle potřeby; jak připravit video apod.), návody na práci s nejpopulárnějšími nástroji umělé inteligence (např. generování obrázků v Midjourney, práce s chatboty Chat GPT, Google Bard aj.) i další inspirativní příspěvky. Funkčnost zveřejňovaných návodů, které jsou srozumitelné i naprostým laikům,  je navíc prakticky  ověřena jejich využitím ve Scioškolách, které s nástroji AI aktivně pracují již od minulého školního roku. Obsah stránek se bude průběžně rozrůstat.

Ve fázi testování se skupinou učitelů a učitelek je pak aplikace ScioBot, která pedagogovi během chvíle vygeneruje kompletní přípravu na jakoukoliv hodinu. Stačí zadat téma a třídu a aplikace pak sama navrhne cíle hodiny, obsah výuky, metody a aktivity pro žáky. Vše přizpůsobené zadanému tématu a věku žáků.

Na rozvoji zavádění umělé inteligence do škol spolupracuje Scio i s dalšími společnostmi jako PRG.AI, AI dětem a dalšími subjekty, které se podílejí na vzniku rozcestníku AI do škol.

Bohuslav Bohuněk

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.