SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

S koncem školního roku končí Scio na TikToku

Celkem 365 videí, přes 10 milionů zhlédnutí a téměř milion lajků nasbíral během dvou let TikTokový profil Scio.cz. Přesto se jej společnost rozhodla s koncem aktuálního školního roku opustit.

Přestože profil Scio.cz na sociální síti TikTok patří k jednomu z nejúspěšnější českých profilů  v oblasti vzdělávání, rozhodla se společnost Scio k jeho ukončení. Reaguje tím na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) z jara letošního roku, ve kterém NÚKIB varuje před hrozbou v oblasti kybernetické bezpečnost.

„Vzhledem k tomu, že nabízíme řadu služeb, u nichž je zcela zásadní zajištění internetové bezpečnosti, včele s pořádáním přijímacích řízení na vysoké školy v podobě online testů Národních srovnávacích zkoušek, nemůžeme brát na lehkou váhu varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost. Z tohoto důvodu, potažmo z důvodů nejasného nakládání s osobními daty uživatelů a jejich možného sdílení s čínským režimem, jsme se rozhodli svou činnost na sociální síti TikTok ke konci školního roku ukončit,“ říká Bohuslav Bohuněk, manažer komunikace společnosti Scio.

„Z hlediska hodnot, které společnost Scio vyznává, bylo rozhodnutí opustit TikTok poměrně jednoduché. Naopak z pohledu komunikace a přemýšlení, čím tuto platformu nahradit, se jednalo o těžké rozhodování, protože Scio si na TikToku vydobylo silnou pozici rádce školáků v praktických otázkách vzdělávání,“ říká Eva Čemusová alias Evča ze Scio, tvář většiny videí a správkyně obsahu. Proto Scio s těmito radami a krátkým videoobsahem nekončí, ale posouvá je na svůj instagramový profil.

V průběhu dvou školních let, kdy tiktokový profil Scio.cz fungoval, vzniklo 365 videí, která nasbírala 10,71 mil. zhlédnutí, 926 tis. lajků, 21,7 tis, komentářů a získal 32,4 tis. sledujících. Svým obsahem krátká videa především pomáhala zorientovat se uchazečům přijímacích zkoušek na střední školy v celém procesu přípravy a průběhu přijímacího řízení. Historicky nejúspěšnějším videem byla rada, zda je či není možné pro vyplňování přijímacích zkoušek používat gumovací pero (695 tis. zhlédnutí), následovaná videem vysvětlujícím, proč má vyučovací hodina právě 45 minut (434 zhlédnutí).

Bohuslav Bohuněk

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.