SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Články a magazín Perpetuum

Ve vzdělávání sledujeme a prosazujeme nejnovější trendy. V našem online magazínu Perpetuum. cz a několika tematických blozích pravidelně publikujeme vlastní texty. S pomocí našeho výzkum Scio Research usilujeme o prohlubování porozumění procesu učení tak, abychom dokázali děti lépe připravovat na budoucnost.

Nahlédněte na fakultu, kde to žije pohybem

Nahlédněte na fakultu, kde to žije pohybem

Univerzita

Na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze se snaží, aby studium bylo co nejvíce propojeno s profesním uplatněním absolventů. „Ve všech našich oborech se snažíme o maximální propojení s praxí a její začlenění do výuky, a to v rámci přípravy jednak tělovýchovných pedagogů jako jsou trenéři, učitelé, tak i sportovních manažerů a zdravotníků,“ říká Vladimír Hojka, proděkan pro studijní záležitosti. 

17. 4. 2024

Fakulta sociálních věd vybudovala v Jinonicích jeden z nejmodernějších univerzitních areálů

Fakulta sociálních věd vybudovala v Jinonicích jeden z nejmodernějších univerzitních areálů Univerzita

Na konci loňského roku dokončila Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy dostavbu a rekonstrukci původního fakultního areálu v Jinonicích. Sídlí zde tři z pěti fakultních institutů a přesune se sem i děkanát, který dosud sídlí v centru Prahy. Studenti najdou v Jinonicích jeden z nejmodernějších a nejlépe vybavených univerzitních areálů včetně knihovny s nočním provozem, který minimálně v pražských podmínkách nemá konkurenci. O realizaci projektu jsme si povídali s proděkanem pro rozvoj FSV UK Davidem Emlerem.

4. 4. 2024

FTVS není jen pro sportovce. Studovat tu můžete  fyzioterapii nebo několik učitelských oborů

FTVS není jen pro sportovce. Studovat tu můžete  fyzioterapii nebo několik učitelských oborů Univerzita

Fakulta tělesné výchovy a sportu, která loni oslavila 70 let od svého vzniku, nabízí dnes přes 20 studijních programů v bakalářském studiu. Jak říká Vladimír Hojka, proděkan pro studijní záležitosti, nejžádanějším oborem je v současné době fyzioterapie, ale uchazeči mohou vybírat i ze 14 pedagogických dvojkombinací, které jsou hodně orientované na praxi. Studenti totiž už během bakalářského studia mají možnost učit.

15. 2. 2024

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.