SCIO

scio_web.span_sr-only.basket

Články a magazín Perpetuum

Ve vzdělávání sledujeme a prosazujeme nejnovější trendy. V našem online magazínu Perpetuum. cz a několika tematických blozích pravidelně publikujeme vlastní texty. S pomocí našeho výzkum Scio Research usilujeme o prohlubování porozumění procesu učení tak, abychom dokázali děti lépe připravovat na budoucnost.

Nahlédněte na fakultu, kde to žije pohybem

Nahlédněte na fakultu, kde to žije pohybem

Univerzita

Na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze se snaží, aby studium bylo co nejvíce propojeno s profesním uplatněním absolventů. „Ve všech našich oborech se snažíme o maximální propojení s praxí a její začlenění do výuky, a to v rámci přípravy jednak tělovýchovných pedagogů jako jsou trenéři, učitelé, tak i sportovních manažerů a zdravotníků,“ říká Vladimír Hojka, proděkan pro studijní záležitosti. 

17. 4. 2024

Sejdeme se na pikniku aneb Jak zapojit rodiče do škol a procesu učení 

Sejdeme se na pikniku aneb Jak zapojit rodiče do škol a procesu učení  Škola

Je známo, že zapojení rodičů do školního prostředí a procesu učení jejich dětí má velmi pozitivní vliv a vede k lepším výsledkům pro studenty všech věkových kategorií. Jak pro Perpetuum ve svém komentáři popisuje Čechoaustralanka Zuzana Tascas, učitelé a školy v Austrálii podporují zapojení rodičů mnoha různými způsoby a vždy se chovají jako rovnocenní partneři.

12. 3. 2024

Žáci devátých tříd mají reálná očekávání v tom, co chtějí studovat

Žáci devátých tříd mají reálná očekávání v tom, co chtějí studovat Škola

Žáci devátých tříd už si podali přihlášky k dalšímu studiu a nyní jsme v mezičase finišujících příprav na přijímačky. Pokud si své přihlášky podali v souladu s tím, co tvrdili na podzim v dotazování Scio, pak by celý proces mohl proběhnout velice hladce. Z testování bezmála 22 tisíc deváťáků totiž vyplynulo, že nejúspěšnější řešitelé úloh z češtiny a matematiky se hlásí na gymnázia, nejslabší na učební obory, průměrní řešitelé pak volí ostatní typy středních škol.

27. 2. 2024

Moderní vzdělávání i na váš e-mail

1× do měsíce vám pošleme souhrn těch nejzajímavějších článků o moderním vzdělávání. Buďte napřed!

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.