ScioŠkoly - školy, kam se děti těší

ScioŠkoly jsou svobodné alternativní školy respektující individualitu každého dítěte. Mezi základní hodnoty patří svoboda, morálka, aktivita, optimismus, odvaha a otevřenost. 

ScioŠkoly jsou inovativní základní školy, které připravují děti na život ve stále se měnícím světě. Všechny ScioŠkoly, až na NeScioŠkolu ve Frýdku-Místku, jsou zapsány ve školském rejstříku, díky rozhodnutí MŠMT.

Letos v září jsme otevřeli již devátou ScioŠkolu, a to základní ScioŠkolu na Praze 13 - Stodůlky, a první Střední ScioŠkolu na Praze 8. V dalších letech plánujeme otevřít další školy. 

Podívejte se na aktuální přehled, kde nás najdete.

 

Jak to vidí děti ze ScioŠkoly? Podívejte se sami!


Chcete se dozvědět více?

Aktuality 

V září 2018 jsme otevřeli novou ScioŠkolu na Praze 13. Stále ještě není naplněna kapacita, přijímáme děti od 1. do 6. třídy. Přihlášku můžete vyplnit zde. Od září také funguje vůbec první Střední ScioŠkola.
Zajímá vás, jak probíhá výuka na ScioŠkolách? ScioŠkola na Praze 9 připravila na 20. 11. od 8:30 Den otevřených dveří s možností náslechu během výuky, po čemž následuje beseda s průvodci. S ohledem na děti bude max. kapacita 30 lidí. V případě zájmu se prosím registrujte zde. Adresa je Pod Táborem 300, Praha 9.

První Střední ScioŠkola vás zve: Přijď s námi prožít Den otevřených dveří 28. 11. 2018, kdy můžeš přijít kdykoliv mezi 9. a 17. hodinou a prožít den s našimi studenty. Dozvíš se, jak probíhá shromáždění, co jsou ateliéry i kurzy, jak se domlouváme na fungování školy a jak ji tvoříme. A kde? Najdeš nás ve Svidnická 506/1, Bohnice.

Znáte nás z: