ScioŠkola - škola, která dává smysl

ScioŠkoly jsou soukromé alternativní školy respektující individualitu každého dítěte. Mezi základní hodnoty patří svoboda, morálka, aktivita, optimismus, odvaha a otevřenost. 

ScioŠkoly jsou alternativní základní školy, které připravují děti na život ve stále se měnícím světě. Všechny ScioŠkoly jsou zapsány ve školském rejstříku, díky rozhodnutí MŠMT. Založila je společnost Scio pod vedením Ondřeje Šteffla. Co mají Scio a ScioŠkoly společné?

Letos v září jsme otevřeli již devátou ScioŠkolu, a to základní ScioŠkolu na Praze 13 - Stodůlky, a první Střední ScioŠkolu na Praze 8 v Bohnicích. V dalších letech plánujeme otevřít další školy. 

Podívejte se na aktuální přehled, kde nás najdete.

 

Jak to vidí děti ze ScioŠkoly? Podívejte se sami!


 

 

 

Aktuality 

Od září 2019 otevíráme novou ScioŠkolu ve Zlíně! Přijímáme děti od 1. do 6. třídy. Zde můžete vyplnit přihlášku.

ScioŠkola bude umístěna v ZŠ Mostní 2397 (viz foto zde: https://zlin.scioskola.cz/2309/prostory-skoly). Máme vedení školy a základ budoucího týmu. 

Pro děti, které nastoupí od 1. září, bude školné 4900 Kč. Pro později přihlášené bude standardní školné 5400 Kč.

Pro aktuální info sledujte web www.zlin.scioskola.cz nebo FB stránku ScioŠkola Zlín.

Do ScioŠkoly ve Zlíně hledáme zástupce ředitele!

 

Do ScioŠkoly na Praze 13 sháníme průvodce! Pedagogická kvalifikace není nutná, zkušenost s dětmi ano :-).

 

ScioŠkola na Praze 9 hledá asistenta pedagoga.

Letos konečně nastala první příležitost zjistit, jak se vypořádají ScioŠkoláci s přijímačkami na střední školy. Ptali se nás na to rodiče, zájemci, průvodci i novináři. Ondřej Šteffl pokaždé odpověděl, že to pro ně bude jen jedna z překážek, se kterou si poradí. Jejich výsledky naplnily naše očekávání. Přečtěte si, jak to dopadlo a podrobnosti o přípravě od absolventů!

Znáte nás z: