ScioŠkola - škola, která dává smysl


Aktuální upozornění:

  • Všechny ScioŠkoly jsou až do odvolání uzavřeny, v souladu s mimořádným nařízením ministerstva zdravotnictví. Vedení škol spolu s průvodci zajišťuje dětem dobrovolné náhradní vyučování.
  • Termíny zápisů do škol se neruší, proběhnou standardně podle původního naplánování, v souladu s doporučením MŠMT.
  • ScioŠkoly nanečisto ani jiné schůzky nerušíme, ve školách vás budeme očekávat v původních termínech.
  • Z důvodu hrozby šíření nákazy koronavirem jsme se rozhodli přesunout besedu plánovanou původně v prostorách českobudějovické ScioŠkoly do virtuálního prostoru, na YouTube. Uskuteční se v původně stanoveném termínu, tedy ve středu 11. března od 16.30

 

Pojďte se k nám podívat


Poradíme vám a domluvíme schůzku
s ředitelem nejbližší ScioŠkoly.

Žádost o přestup


Předběžná přihláška pro zájemce o
přestup do základní ScioŠkoly.

ZŠ v Českých Budějovicích


Otevíráme v září 2020,
přihlášky najdete zde.

 

ScioŠkoly

ScioŠkoly jsou soukromé alternativní školy respektující individualitu dětí. Rozvíjíme dovednosti a schopnosti dětí, které budou v životě opravdu potřebovat, místo nazpaměť naučených znalostí, které nikdy nevyužijí. Připravujeme tak děti na život ve stále se měnícím světě.

Všechny naše školy jsou zapsány ve školském rejstříku MŠMT. Měsíční skolné se pohybuje mezi cca 4 až 10 tisíci v závislosti na místě školy

Podívejte se na aktuální přehled, kde nás najdete.

 

 

Aktuality 

V září 2020 otevíráme novou ScioŠkolu v Českých Budějovicích! Přijímáme děti od 1. do 6. třídy. Zde můžete vyplnit přihlášku. ScioŠkolu najdete na adrese Kněžskodvorská 879, v budově Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy. Pro aktuální info sledujte FB stránku ScioŠkola České Budějovice.

Otevřeli jsme novou ScioŠkolu ve Zlíně! Přijímáme děti od 1. do 6. třídy. Zde můžete vyplnit přihlášku. ScioŠkola je umístěna v ZŠ Mostní 2397 (fotky z přípravy prostor najdete tady). Máme vedení školy a základ týmu. Pro děti, které nastoupí od 1. září, bude školné 4900 Kč. Pro později přihlášené bude standardní školné 5400 Kč. Pro aktuální info sledujte web zlin.scioskola.cz nebo FB stránku ScioŠkola Zlín.

Letos konečně nastala první příležitost zjistit, jak se vypořádají ScioŠkoláci s přijímačkami na střední školy. Ptali se nás na to rodiče, zájemci, průvodci i novináři. Ondřej Šteffl pokaždé odpověděl, že to pro ně bude jen jedna z překážek, se kterou si poradí. Jejich výsledky naplnily naše očekávání. Přečtěte si, jak to dopadlo a podrobnosti o přípravě od absolventů!