ScioŠkola Zlín

(11.1.2019) Ve Zlíně jsme pevně rozhodnuti otevřít ScioŠkolu v září 2019 – samozřejmě za předpokladu, že o ni bude stále dostatečný zájem. V tuto chvíli máme školu řádně zapsanou do rejstříku škol na MŠMT, máme požádáno o dotace pro nadcházející školní rok, máme ředitele školy, dokonce i několik předvybraných průvodců. Do této chvíle jsme pro školu měli i pronajaté prostory od města (4. patro SOŠ gastronomické), které jsme pro provoz školy chtěli do září připravit. Nečekaně nám ale město smlouvu o nájmu vypovědělo.

V těchto dnech tedy intenzivně pracujeme na tom, abychom získali prostory nové. Hledáme i v soukromém sektoru. Rozjednaných máme pár budov v centru města. Pokud byste nám mohli jakkoliv pomoci (nebo někdo z vašeho okolí), budeme rádi. Třeba případnými nápady či tipy na prostory pro školu. Hledáme prostor o velikosti 650-1000 m2, s výškou stropů min. 3 m, s velkými okny a s rozumnou cenou nájmu. Své nápady či tipy prosím zasílejte na Mariana Golise (mgolis@scio.cz).

Věříme, že se nám podaří situaci vyřešit a školu pro vás tentokrát už skutečně otevřeme. Těšíme se na vás i na vaše děti.

Pokud bude na konci dubna do školy zapsán dostatek dětí (min 40), škola bude otevřena k 1. 9. 2019.

Iniciátoři založili stránku na Facebooku ScioŠkola Zlín, kde najdete více informací. Tam se také můžete spojit s ostatními rodiči, kteří usilují o jiný způsob vzdělávání svých dětí.

produkty