ScioŠkola Zlín

(11.1.2019) Ve Zlíně jsme pevně rozhodnuti otevřít ScioŠkolu v září 2019 – samozřejmě za předpokladu, že o ni bude stále dostatečný zájem. V tuto chvíli máme školu řádně zapsanou do rejstříku škol na MŠMT, máme požádáno o dotace pro nadcházející školní rok, máme ředitele školy, dokonce i několik předvybraných průvodců. Do této chvíle jsme pro školu měli i pronajaté prostory od města (4. patro SOŠ gastronomické), které jsme pro provoz školy chtěli do září připravit. Bez předchozího varování nám ale město oznámilo, že smlouvu o nájmu nám budou v lednových týdnech muset vypovědět. Důvodem je skutečnost, že město plánuje prostory předat Kraji, kterému patří zbytek budovy SŠ gastronomické. Žádnou náhradu pro nás město údajně nemá. A Kraj v tuto chvíli avizuje, že nám smlouvu neobnoví – má s budovou své plány (my věříme, že by se daly změnit a snažíme se o to). V těchto dnech tedy intenzivně pracujeme na tom, abychom buď získali prostory zpátky do pronájmu, anebo abychom získali prostory nové. Hledáme i v soukromém sektoru. Pokud byste nám mohli jakkoliv pomoci (nebo někdo z vašeho okolí), budeme rádi. Ať již kontaktem na Kraj, s jehož pomocí bychom mohli zvýšit tlak na hledání řešení, tak i případnými nápady či tipy na prostory pro školu. Hledáme prostor o velikosti 650-1000 m2, s výškou stropů min. 3 m, s velkými okny a s rozumnou cenou nájmu. Své nápady či tipy prosím zasílejte na Mariana Golise (mgolis@scio.cz).

Věříme, že se nám podaří situaci vyřešit a školu pro vás tentokrát už skutečně otevřeme. Těšíme se na vás i na vaše děti.

Pokud bude na konci dubna do školy zapsán dostatek dětí (min 40), škola bude otevřena k 1. 9. 2019.

Iniciátoři založili stránku na facebooku ScioŠkola Zlín, kde najdete více informací.  Tam se také můžete spojit s ostatními rodiči, kteří usilují o jiný způsob vzdělávání svých dětí.

produkty