ScioŠkola Plzeň

Žádost o vznik školy jsme podali. Souhlas města k působení školy na území Českých Budějovic zatím nemáme. Bez něho škola nemůže být do rejstříku škol MŠMT zapsána. O souhlas města budeme žádat až v momentě, kdy bude jmenován nový primátor města a sestavena nová Rada města. To může být až na přelomu listopadu a prosince. Otázkou pak bude, jak se ke vzniku školy postaví Krajský úřad, který postpuje žádost o vznik školy na MŠMT. V minulosti Krajský úřad vznik školy nedoporučoval, a to s odvoláním na Dlouhodobý záměr vzdělávání ZČK (omezuje vznik nových škol). Shodně ke vzniku školy přistupovalo i MŠMT a vznik školy v minulosti vždy zamítlo. To však nebrání tomu, abychom se o vznik školy znovu pokusili.

Velkou překážkou jsou v tuto chvíli také vhodné prostory. Máte-li jakékoliv tipy, zasílejte je na mgolis@scio.cz

Více informací naleznete také na facebookové stránce Chceme ScioŠkolu v Plzni. Tam se také můžete spojit s ostatními rodiči, kteří usilují o jiný způsob vzdělávání svých dětí.

Máte-li o ScioŠkolu v Plzni vážný zájem, vyplňte prosím náš dotazník. Pomůžete tak vzniku školy a budete od nás získávat klíčové informace o dalším postupu.

produkty