Úvodní stránka Odpolední Scioškoly

Legendy staré Prahy

Anotace:

Praha je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst Evropy! Je opředena tajemstvími, které nás mohou trochu strašit, až děsit, a nebo také lákat. Během projektu společně nejen poznáme zajímavá místa, ale také si vytvoříme například vlastní komiks nebo společně třeba natočíme animovanou legendu.

Pojďme se ale nejdříve podívat, jestli legendy o Praze nelžou!

 

Naučíme se… vyhledávat v textu podstatné informace. Dozvíme se spoustu historických zajímavostí, které si budeme schopni spojit s konkrétním místem, budovou či sochou v Praze. Naučíme se orientovat v tajemných pražských uličkách a zákoutích podle mapy a potrénujeme se v angličtině třeba díky ztracenému anglicky mluvícímu turistovi.

 

Rozvineme si… kritické uvažování a fantazii při práci s historickým textem a potrénujeme si vlastní kreativitou, až se budeme ucházet o práci v alchymistické dílně na dvoře Rudolfa II.

Vzájemná spolupráce a komunikace nám budou nápomocny v rámci celého projektu, stěžejními se stanou při oživování legendárních postav českých dějin v rámci natáčení animovaném příběhu. 

 

 

Další projektová témata:

Zámořské objevy

Divadlo a drama