Víkendové ScioCAMPy


32 hodinový intenzivní dvouvíkendový program vycházející z metod aktivního učení a zážitkové pedagogiky, který je prostorem pro rozvoj dovedností dětí v oblasti umění se učit a využívat své silné stránky.


Jak víkendové programy fungují?

 • Vzdělávací a rozvojové programy postavené na metodách aktivního učení a principech zážitkové pedagogiky (32 hodin). 
 • Vyvážený poměr individuálních aktivit, skupinových her, činností zaměřených na práci s textem a rozvoj kreativity, diskuzních a pohybových aktivit. 
 • S využitím moderních digitálních technologií.
 • Program probíhá uvnitř i venku - dle aktuálního počasí.
 • Tým vyškolených kvalifikovaných lektorů s pedagogickým vzděláním nebo praxí.
 • Malé skupiny max. 15 dětí; na skupinu 9 dětí připadá jeden lektor.
 • Přátelská a bezpečná atmosféra.
 • Individuální přístup.

Rozsah a lokalita

 • Dva intenzivní víkendy s jednovíkendovou přestávkou (od 9:00 do 17:00).
 • Praha - ScioHouse (Na Santince 2440/5, 160 00, Praha 6).
 • Brno - ScioŠkola (Sokolova 145/4, 619 00 Brno-jih-Horní Heršpice).

Pro koho jsou programy určené


Uzávěrka přihlášek na březnové kurzy: 12. 3. 2019


16. 3.  17. 3. + 30. 3.  31. 3. 2019 (Praha, Brno)


16. 3.  17. 3. + 30. 3.  31. 3. 2019 (Brno)


16. 3.  17. 3. + 30. 3.  31. 3. 2019 (Praha, Brno)


Cena zahrnuje: 

 • 32 hodin pestrého zážitkového programu. 
 • Pracovní a teoretické listy sestavené do portfolia.
 • Využití různých pomůcek potřebných k jednotlivým aktivitám (PC, psací a výtvarné potřeby, atd.). 
 • Pitný režim, odpolední svačinu a oběd v restauraci.
 • Práci lektorského týmu.

Zpětná vazba na kurzy: 

"Moje dcera se zúčastnila ScioCAMPu Jak na učení. Na obou víkendech se jí líbilo. Vyprávěla mi o metodách, které se naučila a myslím si, že je začala při učení používat. Už od prvního víkendu na ní bylo znát, že k učení přistupuje jinak. Jsem moc ráda, že se mohla kurzu zúčastnit." (listopad, 2018)

"Kurz hodnotím velmi kladne, vychazim pritom ze zpetne vazby od syna. Kazdy den se tesil, vracel se spokojeny. Ve slozce mel plno pracovnich listu a byl schopny a ochotny o nich povypravet. Ma pocit, ze se neco naucil. Z meho pohledu jeste doplnim: pekne prostory, vstricny personal. Dekuji." (březen 2018)

„Dovolte mi, abych Vám moc poděkoval za Váš ScioCAMP. Můj syn byl nadšený. Některé nové věci, jako třeba myšlenkovou mapu se snaží používat. Určitě se neotočil o „180st“, ale už pozorujeme, že změnil přístup ke škole ale i ke sportu který dělá. Snaží se lépe využít čas ve škole i na trénincích. Děláte svou práci dobře a děkuji za to.“ (leden 2018)

„Dnes večer jsem po skončení hovořila s lektorkami, které bych ráda moc pochválila za super přístup a skvělou zpětnou vazbu. Máme se synem spoustu podnětů, jak dál pracovat. Moc krásně se poslouchalo, že je syn velmi aktivní a dokáže sebou strhnout i ostatní. V současných podmínkách je tomu spíše naopak a to bychom rádi změnili, protože potenciál má… teď ho jen využít naplno. Ještě jednou děkuji Vám i lektorkám za inspirující 2 víkendy a přeji vám všem hodně zdaru ve Vašem úsilí :).“ (leden 2018) 

"Celkový dojem byl kladný. Syn nyní působí mnohem samostatněji. ScioCamp berou jako dobrý produkt pro nastartování se do nového školního roku." (srpen, 2017)

„Děkuji za podrobnou a zajímavou zpětnou vazbu. Potvrdila nám některé věci, které jsme věděli nebo si mysleli a přinesla také mnoho nových pohledů a námětů k zamyšlení. Přínosné jsou pro nás náměty a nápady na to, jakým způsobem se synem jednat a jak mu pomáhat s motivací a překonávání překážek při učení. Pokusíme se co nejvíce z toho vyzkoušet a změnit i na našem přístupu,“ (srpen 2017)

„Nechápeme, jak je možné, že jsme syna neposlali na ScioCAMP dříve. Celý tam rozkvetl, i když v počátku nebyl nadšený z myšlenky, že dva víkendy obětuje učení. Zjistil, že nejvíc mu pomáhá o učení diskutovat. Sice na jeho otázky neznáme někdy odpovědi, ale můžeme je společně dohledat a tak se taky něco naučit. Navíc už není otrávený, když se má učit. Už máme jasno, že jeden prázdninový týden stráví na letním ScioCAMPu, tentokrát bude rozvíjet svou schopnost komunikovat,“ (květen 2017)

"Zpětná vazba je pro mě zajímavá a přínosná, zejména co se týče chování syna ve skupině a preferovaných stylů učení a možnosti, jak využít oblibu kreslení při učení pomocí myšlenkových map. Synovi se na kurzu jednoznačně líbilo, vůbec neprotestoval, ze má takto trávit víkend - a to je co říci. Ač spokojen, nebyl příliš sdílný, vím jen o metodě I.N.S.E.R.T. Rád by jel na ScioCAMP a účastnil se programu Jak na komunikaci. Váš způsob vzdělávání mu sedl a měl radost z kontaktů se skupinou. Poznámka k zavřené restauraci - zdá se, ze to musel být v té chvíli velký stres a obdivuji, jak jste to vyřešili", (únor, 2017)

"Dobry den, muj syn absolvoval Scio Camp, ktery koncil v Praze-Karline tento vikend (Jak se spravne ucit). Chtela bych moc podekovat, byl nadseny, kurz se mu velmi libil a i o vikendu s nadsenim vstaval a tesil se. Poslouchala jsem jeho nadsene vypraveni, co se vsechno naucil a vyzkousil a dozvedel - na to opravdu nejsem ze skolni dochazky zvykla. Uz se ptal, jake jsou dalsi kurzy - proste jednoznacny uspech skvele prace vasich kolegu, za ktery moc dekuji. Zaroven bych chtela podekovat za uzasnou koordinaci - od samotneho objednani pres web az po finalni rozlouceni pred skolou." (listopad, 2016)

"Velmi vám děkuji za zaslanou zpětnou vazbu. Dcera byla ze všech dní moc nadšená, stále vypráví a učí nás novým metodám celou rodinu, tak doufám,že se nám podaří nadšení udržet a hlavně pak výrazně aplikovat do praxe :-)." (březen, 2016)

"O víkendech 23./ 24. 3. a 6./7. 4. se moje dcera zúčastniĺa vašeho scio kempu na téma Jak na učení. Ačkoliv první den jsem ji první den vezla nafouknutou ze skutečnosti, že musí i o víkendu do školy, vyzvedávala jsem si ji odpoledne s rozzářenýma očima a nadšenou z prožitého dne. Na další dny se vždycky už jen těšila. Přístup lektorů, noví kamarádi, kvalitní jídlo, hry a učení se jí moc líbilo, nemělo to chybu, byla nadšená. Sama usoudila, že metody Jak na učení, které jste s dětmi probírali, uplatní všude možně v životě. Výpisky, klíčová slova, věšáky na tělo... Materiály, které děti dostaly, máte velmi dobře zpracované. Děkuji za nadšení ze studia, které v dětech umíte probucit. Určitě se na podzim přihlásíme do kurzů Jak na komunikaci. Vím určitě, že tam dceru už nepovezu otrávenou, ale bude se do scio campu stopro těšit."(duben, 2015). 

produkty