Mini ScioCAMPy


Programy, které přesahují rámec toho, co se děti běžně učí ve škole, a které jim nabízejí možnost osobnostního růstu v oblastech, jež jsou pro jejich současný i budoucí život důležité. Programy, na kterých mají děti možnost se něco nového během chvil volna zábavnou a přístupnou formou naučit. 


Jak Mini ScioCAMPy fungují?

 • Krátké programy zaměřené na rozvoj dovedností v oblasti učení postavené na metodách aktivního učení a principech zážitkové pedagogiky. 
 • Vyvážený poměr individuálních aktivit, skupinových her, činností zaměřených na práci s textem a rozvoj kreativity, diskuzních a pohybových aktivit. 
 • Tým vyškolených kvalifikovaných lektorů s pedagogickým vzděláním nebo praxí.
 • Malé skupiny max. 12 dětí. 
 • Přátelská a bezpečná atmosféra.
 • Individuální přístup.

Rozsah a lokalita

 • 4 nebo 6-ti hodinové programy plné zábavy, učení, objevování.
 • Praha - ScioHouse (Na Santince 2440/5, 160 00, Praha 6).
 • Brno - ScioŠkola (Sokolova 145/4, 619 00 Brno-jih-Horní Heršpice).

Pro koho jsou programy určené

 • Děti ve věku 9-15 let (4.-9. ročník ZŠ).

Témata:

Jak trénovat paměť

 • Existuje mnoho způsobů, jak se snadno a efektivně naučit nová slovíčka, díla slavných spisovatelů nebo chemické prvky v periodické soustavě. Na kurzu se děti s nimi seznámí a naučí se aplikovat ty, které jim budou nejvíce vyhovovat.  Trénink paměti může být hra – jen je třeba znát ty správné tipy a triky.

Jak zlepšit své soustředění 

 • Abychom se mohli něco nového naučit, musíme zvládnout základní věc a tou je schopnost soustředění. Na kurzu si děti pojmenují své rozptylovače pozornosti a prakticky si vyzkouší cvičení, která napomohou jejich eliminaci a schopnosti soustředění.

Jak vyzrát na trému 

 • Stažený žaludek, rozklepané ruce a sucho v ústech jsou bohužel častými společníky nejen při veřejných vystoupeních, ale mohou i za řadu nevydařených písemek, testů či ústních zkoušení. Na kurzu si děti vyzkouší různá cvičení, která zmírní nervozitu a pomohou ve stresových situacích. 

Jak rozvíjet logické myšlení 

 • Má vaše dítě rádo výzvy, záhady, tajuplné příběhy a geniálně vyřešené detektivní zápletky? Rádi byste, aby bylo schopné si rychle a hravě poradit s různými životními situacemi? Nebo byste chtěli podpořit jeho odvahu pouštět se do činností, které vyžadují netradiční řešení? Na kurzu bude mít dostatek příležitostí k tomu, aby přišlo na kloub netradičním matematickým úlohám, hádankám a hlavolamům a odnese si tipy, jak logické myšlení trénovat zábavně i doma.


Uzávěrka přihlášek na březnové kurzy: 18. 3. 2019.


24. 3. 2019 (9:00 - 15:00) 

 

 

 

 

 

 

 

 


23. 3. 2019 (9:00 - 13:00) 


24. 3. 2019 (9:00 - 15:00) 


23. 3. 2019 (13:30 - 17:30) 


Cena zahrnuje: 

 • 4 nebo 6 hodin pestrého zážitkového programu. 
 • Pracovní a teoretické listy. 
 • Využití různých pomůcek potřebných k jednotlivým aktivitám (PC, psací a výtvarné potřeby, společenské hry a jiný materiál). 
 • Pitný režim.
 • Práci lektorského týmu.

Zpětná vazba na kurzy: 

"Dobrý den, syn byl s kurzem spokojený, myslím, že jej bavil. Vhod přijde i materiál, který syn dostal domů." (Jak zlepšit své soustředění, únor 2019)

"Můj syn byl s kurzem spokojený a dokonce říkal, že by se zúčastnil i dalšího, pokud by byl." (Jak vyzrát na trému, listopad 2018)

"Dobrý den, kurz se detem libil. Dcera cekala vice teoretickych informaci - "trochu vedectejsi pojeti". Materialy a pracovni listy mi prisly sikovne. Deti rozhodne nelitovaly, ze na kurz ve svem volnem case sly. Doufam, ze se nam podari neco z toho aplikovat pri uceni." (Jak zlepšit své soustředění, listopad, 2018)

"Dobrý den, synovi se Váš minicamp líbil. Přístup lektorů byl také skvělý. Žádné výhrady neměl. Děkujeme." (Jak rozvíjet logické myšlení, říjen, 2018)

"Syn byl nadšený. Prý jich bylo 6 v kurzu, tak se jim paní plně věnovala. Děkuji a těším se na Vaše další nabídky." (Jak zlepšit své soustředění, květen, 2018)

"Chtěl bych Vám poděkovat za skvěle připravený kurz, synovi se velice libil." M. K. (Jak trénovat paměť, duben, 2018).

"Moc děkuji za kurz, oběma dcerám se kurz moc líbil a věřím, že pro ně bude i užitečný. Velmi oceňuju profesionální přístup lektorky i pohodovou atmosféru, kterou zřejmě vytvořila." (Jak trénovat paměť, duben 2018). 

"Svého dítěte jsem se ptala, jaké to bylo... a odpověděla jooo, dobrý :-). Většinou o tom, co se jen trochu týká učení, se dozvím...je to na nic, nebaví mě to. Takže bych to brala jako pozitivní :-) Pak mi ještě řekla o myšlenkových mapách a ukázala jak si pamatovat číslo 3,14...(jeho delší variantu). Já to zapomněla :-), ale dcera si to pamatuje. Jaký to bude mít vliv ve škole jsme zatím nezjistili. Dáme vědět." (Jak trénovat paměť, duben 2018). 

"Celkový dojem byl velice kladný. Kolektiv super. Aktivity super." (Jak vyzrát na trému, leden, 2018)

"Na kurzu synovi čas dobře utekl - někdy s tím má problémy, na nic si nestěžoval. S pracovními listy doma dále pracujíe. Parta i lektorka byli prima." (Jak zlepšit své soustředění, leden 2018)

"Dceři se váš kurz líbil. Děkuji." (Jak trénovat paměť, listopad, 2017)

produkty