Jak na učení

Všechny děti chodí do školy, ale ne všechny děti se umí efektivně učit. Některé děti s učením bojují již od začátku, pro jiné začne být učení tématem při přestupu na víceleté gymnázium. Každé dítě se však může naučit učit lépe. Pomoci jim mohou chytré aplikace v telefonu, metody na zpracovávání textu, nebo paměťové techniky. ScioCAMP Jak na učení je nejoblíbenější ze všech ScioCAMPů i proto, že jeho výsledky jsou vidět téměř ihned po jeho absolvování.


Učení je nejpřirozenější lidská dovednost a jako každá jiná dovednost lze rozvíjet a posilovat. Jak na učení je program, který dá dětem náskok do života a pomůže jim získat nástroje k efektivnímu zvládnutí jejich učení a požadavků školy.

Po absolvování ScioCAMPu Jak na učení děti zvládnou např.:

 • Pracovat s textem a zpracovávat si výpisky.
 • Používat chytré aplikace do mobilů a tabletů, které urychlí a zefektivní jejich učení.
 • Dělat si poznámky při hodině a učit se z nich.
 • Lépe využívat svou paměť a zapamatovat si velké množství pojmů.
 • Využívat různé učební strategie a zlepšit své studijní návyky.
 • Plánovat si nejen své učení, ale i další aktivity.
 • Využívat jako zdroj učení youtube, internet a různé mobilní aplikace. 

Jaké formy ScioCAMPu Jak na učení nabízíme?

 

Víkendový ScioCAMP

Odpolední ScioCAMP

Táborový ScioCAMP

 

 • 2 víkendy
 • včetně teplého oběda a svačin
 • 16 dvouhodinovek
 • uvnitř i venku
 • příměstský tábor
 • včetně teplého oběda a svačin
 
Více o víkendových ScioCAMPech. Více o odpoledních ScioCAMPech. Více o táborových ScioCAMPech.  

Zpětná vazba na kurzy: 

"Kurz hodnotím velmi kladne, vychazim pritom ze zpetne vazby od syna. Kazdy den se tesil, vracel se spokojeny. Ve slozce mel plno pracovnich listu a byl schopny a ochotny o nich povypravet. Ma pocit, ze se neco naucil. Z meho pohledu jeste doplnim: pekne prostory, vstricny personal. Dekuji, T.P." (březen 2018)

„Dovolte mi, abych Vám moc poděkoval za Váš ScioCAMP. Můj syn byl nadšený. Některé nové věci, jako třeba myšlenkovou mapu se snaží používat. Určitě se neotočil o „180st“, ale už pozorujeme, že změnil přístup ke škole ale i ke sportu který dělá. Snaží se lépe využít čas ve škole i na trénincích. Děláte svou práci dobře a děkuji za to.“ M. N. (leden 2018)

„Dnes večer jsem po skončení hovořila s lektorkami, které bych ráda moc pochválila za super přístup a skvělou zpětnou vazbu. Máme se synem spoustu podnětů, jak dál pracovat. Moc krásně se poslouchalo, že je syn velmi aktivní a dokáže sebou strhnout i ostatní. V současných podmínkách je tomu spíše naopak a to bychom rádi změnili, protože potenciál má… teď ho jen využít naplno. Ještě jednou děkuji Vám i lektorkám za inspirující 2 víkendy a přeji vám všem hodně zdaru ve Vašem úsilí :).“ J. M. (leden 2018) 

„Děkuji za podrobnou a zajímavou zpětnou vazbu. Potvrdila nám některé věci, které jsme věděli nebo si mysleli a přinesla také mnoho nových pohledů a námětů k zamyšlení. Přínosné jsou pro nás náměty a nápady na to, jakým způsobem se synem jednat a jak mu pomáhat s motivací a překonávání překážek při učení. Pokusíme se co nejvíce z toho vyzkoušet a změnit i na našem přístupu,“ M. R. (srpen 2017). 

„Nechápeme, jak je možné, že jsme syna neposlali na ScioCAMP dříve. Celý tam rozkvetl, i když v počátku nebyl nadšený z myšlenky, že dva víkendy obětuje učení. Zjistil, že nejvíc mu pomáhá o učení diskutovat. Sice na jeho otázky neznáme někdy odpovědi, ale můžeme je společně dohledat a tak se taky něco naučit. Navíc už není otrávený, když se má učit. Už máme jasno, že jeden prázdninový týden stráví na letním ScioCAMPu, tentokrát bude rozvíjet svou schopnost komunikovat,“ M. B. (květen 2017). 

"Zpětná vazba je pro mě zajímavá a přínosná, zejména co se týče chování syna ve skupině a preferovaných stylů učení a možnosti, jak využít oblibu kreslení při učení pomocí myšlenkových map. Synovi se na kurzu jednoznačně líbilo, vůbec neprotestoval, ze má takto trávit víkend - a to je co říci. Ač spokojen, nebyl příliš sdílný, vím jen o metodě I.N.S.E.R.T. Rád by jel na ScioCAMP a účastnil se programu Jak na komunikaci. Váš způsob vzdělávání mu sedl a měl radost z kontaktů se skupinou. Poznámka k zavřené restauraci - zdá se, ze to musel být v té chvíli velký stres a obdivuji, jak jste to vyřešili", L. P. (únor, 2017)

produkty