Průběh zkoušek

Na jakou variantu testu Přijímačky nanečisto připraví?

V současné době jsou v ČR povinné jednotné státní přijímací zkoušky, které se skládají z testů z matematiky a českého jazyka a vytváří je státní organizace CERMAT. Na našich Přijímačkách nanečisto připravujeme účastníky na tyto jednotné státní testy, protože se jim nevyhne žádný uchazeč o studium maturitních oborů na SŠ.

Testy, které na Přijímačkách nanečisto uchazeči absolvují, jsou připravené podle vzoru ostrých testů z minulých let. Dávají tak možnost natrénovat si typy úloh, obtížnost testů i vyplnění testů pod tlakem časového limitu. Přijímačky nanečisto se konají v režimu, který se snaží co nejvíc simulovat reálný průběh přijímačkového dne, aby uchazeči věděli, co je čeká. I to pomáhá snížit stres z konání zkoušek a zvýšit šanci na úspěch.

Jak dlouho prezenční Přijímačky nanečisto trvají?

Vyhraďte si na ně sobotní dopoledne. Kolem 9. hodiny se dostavte na místo konání, kde se o vaše dítě postará zkušený tým složený z pracovníků dané školy. Ukončení Přijímaček nanečisto pak můžete očekávat po 12. hodině. Časy se mohou dle aktuální situace lehce lišit.

Kolik bylo účastníků, jaké je srovnání s ostatními?

Počet účastníků ve věkové kategorii vašeho dítěte naleznete v brožurce, kterou dostanete nejdříve 3 pracovní dny po konání zkoušky (dle počtu účastníků nejpozději do týdne od konání zkoušek). Srovnání s ostatními probíhá za pomoci percentilu, který ukáže, jak na tom vaše dítě je. Každý rok se našich Přijímaček nanečisto účastní přes 6000 žáků z celé České republiky. Lepší srovnání jinde nenajdete.

Co znamená percentil?

Percentil vyjadřuje, kolik procent dětí dosáhlo horšího výsledku než vaše dítě. Zjednodušeně řečeno kolik ostatních účastníků zkoušky vaše dítě „předběhlo“. Čím více testovaných píše stejný test, tím přesnější výsledek dostanete. Pokud se srovnáváte jen s 50 dalšími uchazeči, je rozdělení žáků hodně zjednodušené a hrubé. Scio má výhodu v tom, že každý náš test píší stovky až tisíce uchazečů.

Do kdy je možné měnit ročník a místo konání zkoušky?

Tyto parametry zkoušky můžete ve svém osobním profilu měnit až do uzávěrky.

Mám dítě s některou ze specifických poruch učení a rád bych proto požádal o speciální verzi testu nebo adekvátní prodloužení časového limitu. Bude mi vyhověno?

Bohužel v tuto chvíli neposkytujeme zvláštní varianty testu ani neprodlužujeme čas na řešení testu, abychom nenarušili časový harmonogram Přijímaček nanečisto. V rámci ostrých přijímacích zkoušek v dubnu rozhoduje o prodloužení testování nebo zvláštní úpravě a celkové podobě testu ředitel školy.

Jaký je rozdíl mezi online testy pro přípravu a online testem u Přijímaček nanečisto?

Online testy, které si můžete objednat zde, slouží k procvičování látky a základnímu srovnání s ostatními. Nemůžeme vám garantovat, za jakých podmínek ostatní vyplňují svůj test ani jak daleko v učivu svého ročníku jsou. Porovnáváte se zde s ostatními páťáky, sedmáky a deváťáky, ale bez ohledu na to, zda si test napsali v září, když se vrátili z prázdnin, nebo v březnu, kdy byli plně připraveni na ostré testy. Srovnání je tak pro vás důležité, ale větší roli zde hraje procvičení látky a přivyknutí testům.

Naopak Přijímačky nanečisto v online podobě se konají ve stejný čas po celé České republice a páťáci, sedmáci a deváťáci mají co nejpodobnější podmínky při vykonávání testu. Srovnání je tak výrazně přesnější (velký vzorek ostatních žáků) a celá zkouška více simuluje reálné okamžiky u zkoušek. Aby byl zážitek co nejvěrnější, před započetím testu vám všechny pokyny předá náš videoprůvodce. Informace a zadání testu tak budou stejné jako u prezenční zkoušky.


Dotazy

Stále máte dotazy? Napište nám na scio@scio.cz, případně zavolejte na 234 705 555.

produkty