Přijímačky nanečisto online

Přijímačky nanečisto online - z pohodlí vašeho domova

Jak Přijímačky nanečisto probíhají?
Před termínem vám na email pošleme pozvánku s podrobnými instrukcemi. V den zkoušky si žák sedne před počítač, spustí si našeho videoprůvodce a zkoušku vykoná ve webovém prohlížeči. Videoprůvodce žáka na začátku bude instruovat stejně, jako by administrátor předával pokyny ve třídě ve škole. Jaké pomůcky může mít, kolik času na řešení testu má, jak vybírat odpovědi. Nemusíte si tak dělat starosti s přípravou.

Na jaké adrese testy najdu?

Testování a podrobné instrukce s videi najdete v online prostředí. Do online prostředí se dostanete z vašeho osobního profilu, v kterém jste si udělali objednávku. Pokud se přihlásíte na www.scio.cz tak jste v osobním profilu a zde se můžete přesunout do online prostředí.

Kdy můžeme vyplňovat přijímačky nanečisto online?

Na testování máte čas o víkendu. Od soboty ráno v 8:00 do 20:00 v neděli. V neděli začněte včas, aby byly testy do 20:00 hotové.

Jaká je časová dotace testů?

Připravujeme vás na testy od Cermatu a naše testy mají proto stejné časové dotace. Matematika 70 minut, český jazyk 60 minut.

Jakým testem mám začít?

Je to na vás, u ostrých testů se začíná matematikou.

Můžu si během testu dělat poznámky? Jak funguje vyplňování odpovědí?

K testům doporučujeme mít čisté papíry na poznámky a pomocné výpočty. Odpovědi vyplňujete na počítači do webové aplikace. Přesnou představu získáte, když si uděláte náš test zdarma na www.scio.cz/zdarma. Během testování můžete samozřejmě přeskakovat otázky a věnovat se nejdříve těm, které jsou pro vás snazší.

Můžeme si udělat přestávku?

Během testu vám neustále běží čas, který nejde zastavit. Mezi testy je na vás, jak dlouhou přestávku si uděláte. Pokud se chcete přiblížit atmosféře ostrých zkoušek, tak byste měli oba testy udělat během jednoho dopoledne, nebo odpoledne. A jen s asi dvacetiminutovou přestávkou.

Kdy uvidíme výsledky?

Výsledky (správné a špatné odpovědi, skóre v testu) vidí žák hned po otestování. Porovnání s ostatními zapojenými žáky se bude měnit podle toho, jak budou testy dokončovat ostatní testující. Finální výsledek, který se už nebude příliš měnit, najdete v online prostředí v neděli večer po testování. Ve výsledcích uvidíte i srovnání s ostatními testovanými ze stejného města a i srovnání s lidmi, kteří chtějí jít na stejnou školu. V průběhu týdne po testování vám do online prostředí nahrajeme brožuru s podrobnými výsledky.

Jak se v online testu rýsuje a jak se zapisují zlomky?

Součástí našeho testu jsou podobně jako u Cermatu rýsovací úlohy. Jestli máte úlohu správně, poznáme tak, že nám vyplníte třeba délku jedné strany narýsovaného trojúhelníku. Zlomky se zapisují jednoduše s lomítkem (3/4). Vše je vysvětleno v testu.

Uvidím správný postup u úloh, které mám špatně?

Vyřešený test s označenými správnými a špatnými odpověďmi si můžete hned po testování projít. V matematice u úloh najdete i postup řešení. Pro některé termíny testování (leden, březen) chystáme navíc podrobnější videorozbor celého testu.

Potřebujeme instalovat na počítač nějakou aplikaci? Funguje to i na starším stroji?
Nic instalovat nemusíte, vše probíhá ve webovém prohlížeči. K vykonání testu potřebujete pouze stabilní připojení k internetu. To, zda vám vše poběží, jak má, můžete vyzkoušet na www.scio.cz/zdarma. Vyplňte si na zkoušku online test zdarma. Pokud je vše v pořádku, můžete být v klidu. Ve stejném prostředí proběhne i testování v Přijímačkách nanečisto online.

Můžeme dělat Přijímačky nanečisto online i na mobilu nebo tabletu?
Mobilní telefon ani tablet nejsou pro vykonání PN online vhodné. 

Jaký je rozdíl mezi online testy pro přípravu a online testem u Přijímaček nanečisto?
Online testy, které si můžete objednat zde, slouží na procvičování látky a základní srovnání s ostatními. Nemůžeme vám garantovat, za jakých podmínek ostatní vyplňují svůj test ani jak daleko v učivu svého ročníku jsou. Porovnáváte se zde s ostatními páťáky, sedmáky a deváťáky, ale bez ohledu na to, zda si test napsali v září, když se vrátili z prázdnin, nebo v březnu, kdy byli plně připraveni na ostré testy. Srovnání je tak pro vás důležité, ale větší roli zde hraje procvičení látky a přivyknutí testům.

Naopak Přijímačky nanečisto v online podobě se konají ve stejný čas po celé České republice a páťáci, sedmáci a deváťáci mají co nejpodobnější podmínky při vykonávání testu. Srovnání je tak výrazně přesnější (velký vzorek ostatních žáků) a celá zkouška více simuluje reálné okamžiky u zkoušek. Aby byl zážitek co nejvěrnější, před započetím testu vám všechny pokyny předá náš videoprůvodce. Informace a zadání testu tak budou stejné jako u prezenční zkoušky.

Co je to videoprůvoce?

V pozvánce na Přijímačky nanečisto online vám pošleme i odkaz do online prostředí, v kterém najdete videa k testování i samotné testy. Videa si žák pustí na začátku testování a před jednotlivými testy a průvodce ve videu ho provede celým procesem zkoušek. Neběží mu tedy jedno video po dobu testování, ale spouští si videa dle potřeby mimo čas, který věnuje samotným testům.

 

Máte dotazy? Napište nám na scio@scio.cz, případně zavolejte na 234 705 555.
 

produkty