Průběh kurzu

Základní informace a instrukce k online kurzům


Hlavním komunikačním prostředkem pro lektora a žáky bude aplikace pro konferenční hovory Google Meet. Dále budou žáci na kurzu používat sdílené tabule Google Jamboard a Conceptboard. Webový odkaz, kterým vstoupí dítě do lekce, obdrží rodič den před začátkem kurzu přímo od svého lektora prostřednictvím emailu.

Materiály, se kterými budou žáci pracovat, budou po zaplacení objednávky zveřejněné v osobním profilu zákazníka.

Praktické doporučení ke kurzu:

  • pro bezproblémovou práci v online prostředí používejte webový prohlížeč Google Chrome.
  • vytvořte svému dítěti Google účet, pod kterým bude vstupovat do jednotlivých aplikací. Mnoho z dětí již tento účet má nebo ho dokáže rychle založit. Automaticky s Google účtem se vytvoří i e-mailová adresa na doméně Gmail. Pod touto e-mailovou adresou bude dítě vstupovat do kurzu, proto doporučujeme zvolit uživatelské jméno, které odpovídá skutečnému jménu (např. eva.adamova1@gmail.com). Usnadníte tím lektorovi komunikaci s jednotlivými žáky.
  • před kurzem zkontrolujte, zda máte funkční mikrofon. Mikrofon je zabudován v každém notebooku. Pokud vaše dítě pracuje na stolním počítači, můžete použít sluchátka s mikrofonem. Doporučujeme použít i webkameru, není to však nutnost.
  • materiály vytiskněte vždy s předstihem tak, aby je mělo vaše dítě včas připraveno na lekci.
  • poskytněte svému dítěti v průběhu lekce nerušený čas a klidné prostředí.
  • nevstupujte do lekcí a nekomunikujte s lektorem v průběhu lekcí, myslete na to, že kurzu se účastní další děti, pro které to může být rušivé. Pokud potřebujete cokoliv vyřešit s lektorem, udělejte tak prostřednictvím e-mailu na lektora, který naleznete ve svém osobním profilu nebo napište na scio@scio.cz 
produkty