Žáci stráví týden ve vlaku

(Praha, 31. 8. 2021) Jedna z pražských ScioŠkol zahájí školní rok společným putováním všech žáků po severních Čechách pronajatým vlakem. Děti budou ve vlaku cestovat, stravovat se, realizovat společné aktivity i spát. Každý den přitom navštíví novou lokalitu, kde budou podnikat výlety.

„Adapťák“, tedy adaptační pobyt, kdy se studenti mimo jiné seznamují s novými spolužáky, učiteli a školou bývá běžnou součástí zahájení školního roku na řadě škol a mívá většinou podobu několikadenního pobytu v přírodě. ScioŠkola na Praze 4 se rozhodla letos tuto aktivitu pojmout velmi netradičně a pětidenní adaptační pobyt strávit ve vlaku. Vlakem se děti každý den přesunou do nové zastávky, odkud vyrazí za dalšími aktivitami. Postupně navštíví Lovosice, Chotiměř, Velké Březno, Českou Kamenici, Jedlovou a Doksy. Vlak o pěti vagónech a provozovaný nadšenci ze sdružení VlakFest bude sloužit jako kompletní zázemí, kde se budou děti stravovat, pořádat společné aktivity, ale také spát. Na společný výlet za poznáním vyrazí v pondělí 6. září většina žáků školy. I s jejich doprovodem se bude jednat o zhruba 150člennou výpravu.

„Když se objevila možnost pronajmout si pro společnou aktivitu celý vlak, moc jsme ve škole neváhali. Pokud vím, jedná se o svého druhu první takový adaptační pobyt u nás a podobný zážitek dosud žádná škola svým žákům nezprostředkovala,“ říká Tea Debnarová ze ScioŠKoly Praha 4, která se stará o přípravu celé akce. Zároveň poznamenává, že oproti statickým pobytům se jedná o organizačně náročnější plánování tak, aby jednotlivé aktivity na sebe plynule navazovaly.

Kontakt pro média

Bohuslav Bohuněk, Scio

bbohunek@scio.cz,

+420 604 916 195
7. 9. 2021