Scio připojí k internetu žáky, kteří si to nemohou dovolit

(Praha, 18. 1. 2021) Společnost Scio ve spolupráci s mobilním operátorem Vodafone zajistí až do konce tohoto školního roku internetové připojení žáků ze sociálně znevýhodněných rodin. Potřebné žáky bude hledat ve spolupráci se základními školami. Zároveň zřizuje transparentní účet pro další pomoc.

Ne všichni žáci mají pro svůj rozvoj zajištěny takové materiální podmínky, jaké by potřebovali a jaké by odpovídaly dnešnímu standardu. I když statisíce žáků berou jako každodenní samozřejmost online připojení, další řádově desítky tisíc žáků takové štěstí nemají. Koronavirová epidemie přitom bude život školáků znatelně komplikovat i po zbytek školného roku, což také znamená, že nás stále bude doprovázet i distanční výuka. Mnoho žáků přitom zůstává odříznuto od distanční výuky probíhající přes internet, neboť pro jejich rodiny je i několik stokorun měsíčně za internetové připojení nemalou částku z rodinného rozpočtu. Společnost Scio chce proto takové žáky vyhledávat a ve spolupráci se společností Vodafone a za pomoci ScioŠkol se postarat o jejich bezplatné internetové připojení až do konce aktuálního školního roku

„S podzimním uzavřením škol se zvedla vlna solidarity, ale i přes pomoc mnoha lidí a firem jsou u nás stále desetitisíce dětí, kterým je online spojení se školou odepřeno. Řada nabídek pomoci navíc měla časově omezenou platnost, my se však domníváme, že koronavirová epidemie bude žákům komplikovat školu přinejmenším v průběhu celého tohoto školního roku. Žáci tak budou pravidelně přecházet na distanční výuku a v tom jim chceme pomoci,“ říká Eliška Hloupá Sovová ze společnosti Scio zodpovědná za projekty pro školy. „Potřební žáci vybraní ve spolupráci s konkrétní školou dostanou zcela zdarma a bez jakýchkoliv závazků k dispozici modem pro bezdrátové připojení k internetu a kartu přednabitou pro přenos 60 GB dat měsíčně. Tento datový tarif bude každý měsíc až do konce školního roku obnovován. Datový objem vystačí na bezproblémovou komunikaci se školou v okamžiku, kdy je potřeba přejít na online výuku. Z našich prostředků jsme připraveni připojit k internetu řádově desítky žáků. Zároveň ale budeme rádi, pokud se kdokoliv k naší iniciativě přidá. Každá koruna může pomoci připojit k internetu další žáky,“ dodává Eliška.

Pro tento účel Scio zřídilo transparentní účet u Raiffeisenbank a každý, kdo by chtěl přispět, byť i symbolickou částkou, může prostředky poslat na účet 421841/5500. Všechny vybrané prostředky budou opět ve spolupráci se základními školami přesměrovány k internetovému připojení znevýhodněných dětí, např. z rodin rodičů samoživitelů. Už za zhruba 1500 Kč lze přitom zajistit internetové připojení jednoho žáka po dobu půl roku. Cílem iniciativy není vyřešit veškeré problémy s internetovým připojením a distanční výukou všech žáků, ale v rámci možností pomoci alespoň částečně řešit současný stav.

Kontakt pro média

Bohuslav Bohuněk

bbohunek@scio.cz,

604916195
14. 2. 2021