Průvodce do ScioŠkoly v Olomouci

Naplňuje vás práce s dětmi a máte chuť je provázet na jejich cestě poznáním a vzděláváním? Chcete práci, která vám bude dávat smysl a pomůže měnit svět? Máte rád/ráda lidi a rád/ráda nimi komunikujete? Jste otevřený/á novým věcem? Víte o sobě, že jste i zodpovědný týmový hráč? Vítáte svobodu, chcete přinášet své nápady a podílet se na chodu školy, do které byste i vy rádi chodili? Pak je tu příležitost právě pro Vás:

ScioŠkola v Olomouci hledá průvodce do své budoucí 1. třídy.

Jsme již třetím rokem fungující ScioŠkola, to nám umožňuje pečovat o osobní vztahy a vytvářet velmi pohodové prostředí. Společně vedeme a budujeme inovativní školu, která je součástí společenství ScioŠkol, kde se vzájemně inspirujeme a podporujeme. Nechodíme vyšlapanými cestičkami a stále objevujeme nové možnosti, pozitivní změny vítáme. Od nového školního roku (tedy od září 2019) rozšíří naše řady další děti do 1. třídy, rádi bychom proto mezi sebou uvítali dalšího člověka, který jim bude ochotným a milým průvodcem světem vzdělávání.

 

Koho hledáme?

Hodnotami ScioŠkoly jsou svoboda, morálka, otevřenost, aktivita, optimismus a odvaha. Měly by to proto být důležité hodnoty i pro každého zájemce. Jako průvodce k nám do školy hledáme lidi, kteří jsou odvážní, otevření novým podnětům, pozitivní, aktivní, morálně na výši, zodpovědní a svobodomyslní. Lidi, kteří se sami chtějí také stále učit. Jinými slovy, náš průvodce má být takový, jaké chceme, aby jednou byly i děti ze ScioŠkoly. Pedagogické vzdělání a praxe ve školství je vítanou výhodou, ale ne podmínkou.

Základní dovedností každého průvodce je otevřená a respektující komunikace.
Nezbytným předpokladem úspěchu na této pozici je schopnost a chuť stále se učit a rozvíjet, stejně jako dovednost poskytovat a přijímat zpětnou vazbu.
Člověka, který dokáže dát dětem dostatek prostoru pro uplatnění vlastních projektů i za cenu upozadění svého vlastního plánu.
Důležitá je pro nás schopnost nahlížet na dítě jako na spolutvůrce vzdělávacího procesu.
Někoho, kdo přirozeně vytváří bezpečné prostředí, zvládne zprostředkovávat dětem i dospělým smysluplnost aktivit, umí nadchnout a umožňovat dětem spolupráci.
Člověka, který má již zkušenosti s prací s dětmi ve věku 6-8 let, ze školy, z kroužku, ze skautu, z rodiny, z lesních školek, komunitních škol, apod.

 

Co nabízíme?

Smysluplnou, inspirativní, ale také náročnou práci s dětmi na první stupni.
Velkou důvěru ve vaše schopnosti, plný respekt, ale i podporu, pokud ji budete potřebovat.
Průběžné kvalitní další vzdělávání.
Možnost spolu s kolegy a dětmi utvářet konkrétní podobu své školy a podílet se i na rozvoji všech ScioŠkol.
Možnost naučit se spoustu nových věcí.
Teambuildingové akce.
Pracovní poměr na 1 rok s možností dalšího prodloužení.
Nástup v srpnu 2019.

 

Co je třeba udělat?

Pokud byste se k nám rádi připojili i Vy, pošlete nám své CV, ve kterém kromě obvyklých údajů uveďte i všechny zkušenosti z práce s dětmi i ty, které se zdají méně důležité (klidně i s vlastními dětmi – také důležitá zkušenost).

V motivačním dopisu nám, prosím, napište, proč byste rádi pracovali zrovna u nás.

Už se těšíme na Vaše odpovědi, které nám, prosím, zašlete do 20. 6. 2019.

 

Pokud se chcete dozvědět více o ScioŠkolách, můžete se podívat na:

 

Informace o pozici:

Místo pracoviště: Horní náměstí 285/8, Olomouc

Typ pracovního poměru: práce na plný úvazek, prácovní poměr na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list/IČO
Požadované vzdělání: středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Mzda: 28000 - 33000 Kč/měsíc

Kontakt: Žaneta Sládková

zsladkova@scio.cz

 

Odpovídejte prosím výhradně přes odpovědní formulář na serveru www.jobs.cz zde.