Často kladené otázky

Jaký mám pro zkoušku použít internetový prohlížeč?
Výhradně nejnovější verzi Google Chrome. Při použití jiného prohlížeče hrozí vážné technické problémy.

Co se stane, když neabsolvuji onboarding?
Onboarding neboli vstupní zkušební test musí povinně absolvovat každý účastník online NSZ před každým termínem NSZ. Slouží k tomu, abyste si vyzkoušeli funkčnost vaší techniky a zároveň se předem seznámili s testovacím prostředím. Počítejte s tím, že onboardingem je třeba projít nejpozději čtyři dny před zkouškou – přesné pokyny vám zašleme spolu s pozvánkou k ostrému testu. Pokud zkušební test neabsolvujete, nebudete mít možnost se zkoušky zúčastnit! Toto pravidlo je důsledně vymáháno. Chcete-li mít možnost uplatnit storno z důvodu technických problémů, musíte on-boardingem projít nejpozději 5 dnů před zkouškou.


Jaký průkaz totožnosti můžu pro zkoušku použít?
Občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas.

Jsou skeny místnosti z onboardingu vyhodnocovány?
Skeny místnosti z onboardingu nijak nekontrolujeme, není tedy nutné, abyste byli ve stejné místnosti jako při ostré zkoušce. Nevadí ani, pokud v tuto chvíli nedodržíte všechna stanovená pravidla. Ta se vztahují výhradně na ostrý test.


Přijde mi nějaké potvrzení o úspěšně vykonaném onboardingu?
Nepřijde. Pokud na seznamu zkoušek svítí u onboardingu zelený stav DOKONČENO, váš onboarding byl úspěšný.

Jak mám udělat správný sken místnosti? 
Na skenu místnosti si dejte opravdu záležet – patří do něj jak záznam vaší místnosti, tak také pohled na kompletní desku vašeho stolu i pod ni. Při snímání místnosti je nutné s webkamerou udělat otočku o 360 stupňů, čímž ukážete, že jste v pokoji sami. Při záběru na stůl je důležité ukázat, že na něm nemáte žádné nepovolené předměty, a nemáte je ani ve své bezprostřední blízkosti. Pokud máte na stole papíry na poznámky, ukažte na kameru, že jsou prázdné. Před každým testem si pečlivě zkontrolujte povolené pomůcky! 


Musím si kvůli zkoušce vyklidit celý pokoj?
Ne, pokoj si vyklízet nemusíte. Důležitý je zejména váš stůl, který by měl být během zkoušky prázdný, a vaše bezprostřední okolí. Tím je myšleno vaše okolí, kam můžete dosáhnout bez opuštění záběru kamery. Vycházejte z jednoduché logiky – pokud u sebe nebo ve vašem dosahu máte během zkoušky jakékoli nepovolené předměty, které vám mohou pomoci s řešením zkoušky (mobil, kalkulačka, sluchátka, slovníky, mapa na zdi, periodická tabulka…), je to problém. Pokud ale všechny nepovolené předměty zůstávají v policích jednoznačně mimo váš dosah a dohled, je to v pořádku. 


Můžu si během zkoušky dělat poznámky?
Každá zkouška má vlastní podmínky – u některých je psaní poznámek dovoleno (OSP, Matematika), u většiny ale není. Vždy se proto řiďte pokyny pro vaši konkrétní zkoušku.


Co se stane, když během zkoušky opustím záběr?
Záběr během zkoušky opustit nesmíte. Kamera by měla celou dobu snímat váš obličej a ramena, pokud je to možné, tak také část stolu. Dejte si také pozor, aby záznam nebyl příliš rozmazaný nebo nekvalitní – to se může stát, pokud by na vás třeba svítilo přímé slunce. Pokud záběr kamery úplně opustíte, budete ze zkoušky vyloučeni. Pokud musíte během zkoušky ve výjimečných případech vstát ze svého místa, musíte celou dobu zůstat na kameře a ideálně okomentovat, co nyní děláte.


Co mám dělat, pokud budu mít během zkoušky technické potíže?
Po celou dobu zkoušky je na příjmu naše zákaznické centrum, které neprodleně kontaktujte. Pro tento účel si v místnosti můžete nechat mobilní telefon, ne však ve vaší bezprostřední blízkosti. Nezapomeňte si také vypnout zvonění a vibrace. 
Pokud píšete e-mail, vždy uveďte co nejpřesněji, jaký máte konkrétně problém. Můžete přiložit i screenshoty. V opačném případě se celá komunikace protahuje a je možné, že vám nestihneme pomoci včas.
Upozornění: Neotvírejte si prosím test ve více oknech/kartách ve vašem internetovém prohlížeči. Může to způsobit technické komplikace při nahrávání testu.
 

Co se stane, pokud mi během zkoušky vypadne internetové připojení?
Testovací prostředí je vyvinuté tak, aby výpadek internetu nepředstavoval žádný problém. Váš průchod testem se postupně ukládá do vašeho počítače, takže i když na chvíli ztratíte připojení k internetu, průchod testem to nijak neovlivní. Po obnovení připojení se vaše data nahrají zpět do testu a o odpovědi tedy nepřijdete. Data se ovšem neuloží, pokud budete používat anonymní režim prohlížeče.
 
Můžu během zkoušky použít externí webkameru, bezdrátovou myš apod.?
Ano, externí zařízení použít můžete, vždy ale musí být aktivní pouze jedno. Externí kamera musí umožňovat manipulaci tak, aby se s ní bylo možné otočit kolem dokola místnosti (360° pohled).

produkty